Naga MarketsRok 2020 przyniósł bezprecedensowe wstrzymanie działalności gospodarczej na całym świecie, połączenie luźnej polityki pieniężnej i fiskalnej oraz głosowanie za nowym przywództwem w USA. W 2021 roku ekonomiści z UBS zalecają inwestorom dywersyfikację, polowanie na zysk z rynków akcji i pozycjonowanie pod słabszego dolara. Indeks greenbacka spada drugi tydzień z rzędu oscylując na dwuletnich minimach.

  • Rynki akcji będą kontynuować wzrost w przyszłym roku
  • Główne stopy procentowe i rentowności obligacji pozostaną na bardzo niskim poziomie
  • Erozja dotychczasowej przewagi dolara w zakresie stóp procentowych nad resztą świata
  • Średnio- i długoterminowy potencjał wzrostu na euro, funcie, franku i dolarze australijskim

Czas zająć pozycje na słabszego dolara w 2021 roku – UBS

Spodziewamy się, że rynki akcji będą nadal rosły w 2021 r. Uważamy, że przyszły rok będzie miał globalny charakter cykliczny, ponieważ sektory i rynki najbardziej dotknięte blokadami zaczną się odradzać. Akcje amerykańskie, zwłaszcza te o dużych kapitalizacjach, na pewnym etapie w nadchodzącym roku zaczną osiągać gorsze wyniki niż inne rynki – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów pandemiczne ożywienie zysków przedsiębiorstw będzie silniejsze na rynkach strefy euro i Wielkiej Brytanii, które są bardziej narażone na czynniki cykliczne, podczas gdy wyceny są korzystniejsze na rynkach wschodzących. Do obszarów o największym potencjale do „nadrobienia zaległości” należą amerykańskie spółki o średniej kapitalizacji, europejskie spółki o małej i średniej kapitalizacji, wybrane spółki finansowe i energetyczne oraz sektor przemysłowy i konsumencki.

Oczekujemy, że główne stopy procentowe i rentowności obligacji pozostaną na bardzo niskim poziomie w dającej się przewidzieć przyszłości. Utrudnia to znalezienie dodatkowego dochodu, a inwestorzy będą musieli rozważyć większą aktywność lub znalezienie alternatywnych sposobów jego uzyskania – dodano.

Inwestorzy mogą znaleźć dodatnie realne zwroty w obligacjach skarbowych denominowanych w USD na rynkach wschodzących i azjatyckich obligacjach.

Uważamy, że nadszedł czas, aby zająć pozycję słabszego dolara ze względu na podwyższony deficyt bliźniaczy w USA, odradzającą się gospodarkę światową i erozję przewagi dolara amerykańskiego w zakresie stóp procentowych nad resztą świata – podkreślono.

W raporcie podkreślono również średnio- i długoterminowy potencjał wzrostu w euro, funcie brytyjskim, franku szwajcarskim i dolarze australijskim w stosunku do dolara amerykańskiego.

Inwestorzy powinni dokonać dywersyfikacji w ramach walut G10 lub wybranych walut rynków wschodzących i złota – podsumowano.

Kurs dolara na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs dolara na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here