Naga MarketsW dniu wczorajszym Morgan Stanley opublikował swoje aktualne prognozy dla głównych par walutowych na końce najbliższych czterech kwartałów.

Morgan Stanley prognozyJak widać z powyższego zestawienia Morgan Stanley przewiduje kontynuację umacniania się dolara w najbliższych 12-stu miesiącach względem wszystkich głównych waluta światowych. Najwięcej bo aż o niemal 20% od obecnego poziomu (0,955) dolar ma zyskać względem franka szwajcarskiego. W dalszej kolejności występuje NZD – 12%, AUS – 11% oraz EUR – 10%. Największy opór amerykańskiej walucie mają przeciwstawić JPY oraz GBP które stracą jedynie 3-4%.

Nie będzie to dobry rok dla EUR które ma stracić ok 10% do USD i po 7-8% względem JPY oraz GBP zyskując ok 7,5% względem CHF.

Bardzo ciekawie przedstawia się prognoza EUR względem walut skandynawski. EURSEK wyceniany jest obecnie ~ 9,15 natomiast EURNOK ~ 8,21. W przypadku szwedzkiej korony waluty MS oczekuje bardzo wyraźnego umocnienia euro do końca tego roku a następnie systematycznego spadku w okolice 9,00 natomiast w przypadku norweskiej korony sytuacja jest ma być lustrzanym odbiciem poprzedniego scenariuszu.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here