Naga Markets

Prognozy kursu funta: GBP/USD może kontynuować wzrosty po przebiciu poziomu 1,22Jak podkreślili analitycy Morgan Stanley w swojej najnowszej nocie, kurs GBP/USD kontynuuje ruch w stosunkowo wąskim zakresie przez ostatni miesiąc, oscylując wokół poziomu 1,20. Stanowisko analityków pozostaje neutralne, jednak wskazują oni na potencjalne zagrożenia dla kabla.

Morgan Stanley neutralny wobec funta. Scotiabank stawia na dalsze wzrosty

Pozostajemy taktycznie neutralni wobec funta, ale nadal widzimy pewne ryzyka dla brytyjskiej waluty. Bank Anglii pozostaje w odwrocie, ponieważ budżet był w dużej mierze skoncentrowany na stronie podażowej; płace sektora prywatnego ochłodziły się nieco bardziej niż oczekiwaliśmy, a globalne tło obejmuje obecnie podwyższoną niepewność i obawy o stabilność finansową – napisali analitycy.Tym samym Morgan Stanley oczekuje, że Bank Anglii będzie pierwszym wśród swoich rówieśników z grupy G3, który wstrzyma się z decyzją dotyczącą podniesienia stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu, w przeciwieństwie do Rezerwy Federalnej (Fed) i Europejskiego Banku Centralnego (EBC), gdzie przewidywana jest kontynuacja podwyżek o 25 punktów bazowych na najbliższych posiedzeniach.

Notowania GBP/USD, wykres dzienny
Notowania GBP/USD, wykres dzienny

Jednocześnie swoje predykcje dla pary walutowej przedstawił Scotiabank. Po przebiciu przez kurs GBP/USD poziomu 1,22 bank uważa, że kabel ma duże szanse na utrzymanie impetu wzrostowego w najbliższym czasie.

Funt szterling zdołał przebić się powyżej bariery 1,22 i wygląda na to, że ma pod sobą przyzwoite (krótkoterminowe) momentum. Co więcej, para zdołała niedawno uporać się z 55-dniową średnią kroczącą (MA), znajdującą się przy poziomie 1,2132 – czytamy w komunikacie.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Scotiabank zaznaczył, że obecnie kurs GBP/USD może przetestować główny opór w 1-letnim trendzie spadkowym, znajdujący się między poziomami 1,2290 – 1,2300.

W przypadku jego pokonania, kolejnym kluczowym oporem będzie poziom 1,2420, który w tym roku nie został jeszcze przebity.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułKurs EUR/USD walczy z oporem przy 1,0758. RBA może ogłosić pauzę
Następny artykułBitcoin czeka na posiedzenie Fed. Wykres dnia Vantage
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.