W swojej najnowszej nocie analitycy Commerzbanku podkreślili, że kurs EUR/USD wyraźnie zmierza w kierunku 1,0900. Ich zdaniem w najbliższym czasie inwestorzy mogą nawet być świadkami testowania poziomu 1,10. Obecnie para porusza się w okolicach 1,0860.
Kurs EUR/USD powinien kontynuować wzrost w najbliższym czasie
– Jest całkiem możliwe, że dywergencja między euro a dolarem jeszcze bardziej się pogłębi w ciągu bieżącego tygodnia, chociaż ruch EUR/USD przeszedł już długą drogę. Czy rzeczywiście jest to uzasadnione w takim stopniu w średnim i długim terminie, to już inna sprawa. Jednak w tych okolicznościach niewielu uczestników rynku będzie chciało oprzeć się rosnącym poziomom EUR/USD – powiedział Antje Praefcke, analityk FX w Commerzbanku.
Antje Praefcke dodał, że jeśli z perspektywy rynku zobaczymy więcej argumentów wspierających silny Europejski Bank Centralny i mniej agresywną Rezerwę Federalną, kurs EUR/USD może przetestować niedługo nawet poziom 1,10 w krótkim terminie.
Z kolei analitycy Rabobanku napisali, że w przypadku najpopularniejszej pary walutowej, większy test dla byków może pojawić się w perspektywie od trzech do sześciu miesięcy. W swojej jednomiesięcznej prognozie trzymają się poziomu 1,09, ale podkreślają, że ruch w dół do 1,06 jest możliwy w nadchodzących miesiącach.
– Optymizm wokół euro może mieć dalsze granice. Podczas gdy wszelkie pullbacki w najbliższym czasie mogą być postrzegane jako okazje do kupna, większy test dla byków EUR może pojawić się w perspektywie trzech-sześciu miesięcy, gdy rynek stanie w obliczu możliwej kolejnej fazy kryzysu energetycznego – czytamy w komunikacie.
Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
W dalszej części dodali, że prognoza spadku do poziomu 1,06 wynika również z faktu, że Rezerwa Federalna może niespodziewanie zająć bardziej jastrzębie stanowisko w sprawie polityki pieniężnej niż oczekuje tego obecnie rynek. Uwzględnia również ryzyko, że kryzys energetyczny w Europie jest daleki od zakończenia.
Redakcja poleca również:
- Ostatnia podwyżka stóp Banku Kanady? CAD w tyle za walutami surowcowymi
- Vitalik Buterin wpadł na pomysł stworzenia Ethereum 9 lat temu
- Zniesienie obostrzeń covidowych w Chinach napędza wzrost cen ropy! WTI podrożała o 14%