Naga Markets

Prognozy kursu euro: EUR/USD może krótkoterminowo testować poziom 1,10W swojej najnowszej nocie analitycy Commerzbanku podkreślili, że kurs EUR/USD wyraźnie zmierza w kierunku 1,0900. Ich zdaniem w najbliższym czasie inwestorzy mogą nawet być świadkami testowania poziomu 1,10. Obecnie para porusza się w okolicach 1,0860.

Kurs EUR/USD powinien kontynuować wzrost w najbliższym czasie

Jest całkiem możliwe, że dywergencja między euro a dolarem jeszcze bardziej się pogłębi w ciągu bieżącego tygodnia, chociaż ruch EUR/USD przeszedł już długą drogę. Czy rzeczywiście jest to uzasadnione w takim stopniu w średnim i długim terminie, to już inna sprawa. Jednak w tych okolicznościach niewielu uczestników rynku będzie chciało oprzeć się rosnącym poziomom EUR/USD – powiedział Antje Praefcke, analityk FX w Commerzbanku.

Antje Praefcke dodał, że jeśli z perspektywy rynku zobaczymy więcej argumentów wspierających silny Europejski Bank Centralny i mniej agresywną Rezerwę Federalną, kurs EUR/USD może przetestować niedługo nawet poziom 1,10 w krótkim terminie.

Z kolei analitycy Rabobanku napisali, że w przypadku najpopularniejszej pary walutowej, większy test dla byków może pojawić się w perspektywie od trzech do sześciu miesięcy. W swojej jednomiesięcznej prognozie trzymają się poziomu 1,09, ale podkreślają, że ruch w dół do 1,06 jest możliwy w nadchodzących miesiącach.

Notowania EUR/USD, wykres dzienny
Notowania EUR/USD, wykres dzienny

Optymizm wokół euro może mieć dalsze granice. Podczas gdy wszelkie pullbacki w najbliższym czasie mogą być postrzegane jako okazje do kupna, większy test dla byków EUR może pojawić się w perspektywie trzech-sześciu miesięcy, gdy rynek stanie w obliczu możliwej kolejnej fazy kryzysu energetycznego – czytamy w komunikacie.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

W dalszej części dodali, że prognoza spadku do poziomu 1,06 wynika również z faktu, że Rezerwa Federalna może niespodziewanie zająć bardziej jastrzębie stanowisko w sprawie polityki pieniężnej niż oczekuje tego obecnie rynek. Uwzględnia również ryzyko, że kryzys energetyczny w Europie jest daleki od zakończenia.

Redakcja poleca również:

AVA Trade


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułInwestorzy powinni porzucić kryptowaluty na rzecz złota, apeluje Jim Cramer
Następny artykułDruga edycja Next Block Expo odbędzie się już 24-25 maja 2023 r. w Warszawie
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.