Naga MarketsOpinia dużych bankówDuże banki inwestycyjne CIBC, Danske Bank oraz BNZ wskazały swoje prognozy dla głównych par walutowych EUR/USD, USD/JPY oraz NZD/USD. W ich ocenie malejące ryzyka na świecie powinny wspierać dalszą deprecjację jena japońskiego w tym roku. Z kolei dolar nowozelandzki może kontynuować osłabianie w związku ze słabszymi danymi makroekonomicznymi i wzrostem szans na obniżkę stóp procentowych przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii.


Zobacz również: Niepewność na świecie może zwiększyć ceny złota – TDS

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs USD/JPY: Spadek ryzyka może wesprzeć deprecjację jena w krótkim terminie – CIBC

Analitycy CIBC uważają, że para USD/JPY może wzrosnąć ciągu najbliższych miesięcy, jednak ich długoterminowa prognoza wskazuje na poziom 106 w trzecim kwartale i 104 w pierwszym kwartale 2020 roku.

Prognozy kursu EUR/USD, USD/JPY i NZD/USD – duże banki inwestycyjne

Eksperci wskazują, iż banki centralne G3 pozostają w zawieszeniu, a napięcia handlowe i niepewność związana z Brexitem spadła, co zmniejszyło panujące ryzyko na świecie. Spowodowało to, że jen japoński uległ deprecjacji o około 5% w stosunku do szczytu notowań z początku roku. Neutralne banki centralne obniżyły zmienność na rynkach, co osłabiło aktywa bezpieczne, w tym jena. Eksperci zauważają, iż utrzymująca się niska zmienność będzie wywierać presję na dalszą deprecjację jena w najbliższym czasie.

W średniej perspektywie oczekujemy, że JPY pozostanie jedną z najtańszych walut G10, zwłaszcza biorąc pod uwagę wzrost globalnych stóp procentowych zawężający marże. Dzięki planowanemu na jesień podatkowi konsumpcyjnemu, BoJ będzie wstrzymany z innymi decyzjami przez resztę roku. Jednak oczekujemy, iż następny ruch banku będzie w kierunku zacieśnienia, które nastąpi w 2020 r. Pomimo pewnej słabości krajowej gospodarki powinna nastąpić poprawa wzrostu gospodarczego, co wynika z poprawy popytu zewnętrznego i ożywienia gospodarki chińskiej. Będzie to skutecznie wspierać aprecjację jena japońskiego w dłuższej perspektywie – napisano w raporcie.

Para EUR/USD: Brak bodźców dla stworzenia trendu – Danske Bank

Christin Tuxen, główny analityk w Danske Banku wyjaśnia, że ​​EUR/USD przez chwilę spadł poniżej 1,12, co spowodowało niewielkie odbicie w zmienności implikowanej.

Ekspert uważa, iż wczorajszy spadek nie był związany z żadnym konkretnym nagłówkiem ani publikacją danych i zbiegł się w czasie ze wzrostem amerykańskich akcji po dobrych wynikach za I kw. 2019 r. W tym samym czasie wycena stóp w USA spadła, ponieważ rynek wyceni wyższe prawdopodobieństwo obniżek Fed w nadchodzących latach.

Z technicznego punktu widzenia oznacza to, że rynek będzie uważnie obserwował czy w najbliższym czasie możemy zobaczyć test tegorocznego dołka 1.1177 z 7 marca. Kalendarz makro jest względnie pusty i kurs nie powinien spaść tak nisko w tym miesiącu – wskazał Christian Tuxen.

Prognozy kursu EUR/USD, USD/JPY i NZD/USD – duże banki inwestycyjne

Kurs NZD/USD: Niedawny spadek nie jest powodem do paniki – BNZ

Według zespołu ds. strategii FX z banku BNZ, globalne prognozy gospodarcze pozostaną kluczowym czynnikiem dla dolara nowozelandzkiego do końca roku.

W ubiegłym tygodniu NZD ponownie uległ deprecjacji, tym razem napędzany przez nieco słabsze dane o inflacji CPI. Słaba wartość nominalna i brak impulsów wzrostowych w inflacji bazowej zwiększają szansę na obniżenie stóp w nadchodzących miesiącach.

Czynniki globalne w ubiegłym tygodniu w dużym stopniu kompensowały słabość NZD. Silniejsze dane z Chin dodały nadziei na to, że chińska gospodarka ma się dobrze, wspierana przez luźną politykę monetarną i fiskalną. To pomogło chwilowo umocnić dolara nowozelandzkiego, ale pozytywny wpływ został zniwelowany po słabszych niż oczekiwano danych PMI w strefie euro – napisano w raporcie.

Niedawny spadek NZD/USD sprawił, iż najbliższym poziomem wsparcia jest tegoroczny dołek 0.6590. Jego przebicie otworzy drogę do poziomu 0.6514, który stanowi konfluencję minimum z listopada i strefy popytowej.

Nasza prognoza na koniec czerwca pozostała bez zmian na poziomie 0.67 od naszej ostatniej rewizji prognozy w grudniu – podsumowano.

Zobacz również: Pozycje walutowe dużych graczy (IMM) – dolar, euro, funt i jen

Prognozy kursu EUR/USD, USD/JPY i NZD/USD – duże banki inwestycyjneConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here