Naga Markets

Analitycy Credit Suisse opublikowali raport przedstawiający techniczne spojrzenie na notowania głównych par walutowych z perspektywą krótkoterminową w horyzoncie 1-miesięcznym. Wskazują oni, że “wykresem dnia” jest para EUR/USD, której kurs osiągnął wczoraj docelowy zasięg dla wzrostu w okolicy 1,09.

Dolar będzie się dalej osłabiał

Analitycy Credit Suisse dostrzegają, że para walutowa EUR/USD osiągnęła ich główny cen dla tendencji wzrostowej na poziomie 1,09. To tam prognozowali oni osiągnięcie szczytu, choć teraz patrzą na to jedynie jak na “tymczasowy” przystanek i dalszej perspektywie nie wykluczają pokonania tego pułapu i dalszego rajdu na północ.

– W szerszym ujęciu, EUR pozostaje silne i podejrzewamy, że szczyt w tym miejscu, jeśli w ogóle zostanie osiągnięty, będzie jedynie tymczasowy, poprzedzając ewentualne wybicie w górę, z oporem na 1,1055, a następnie na maksimum z marca 2022 r. na 1,1185 – wskazują eksperci.

Oczekują oni dalszej deprecjacji dolara amerykańskiego w relacji również do innych walut, w tym m.in. do jena japońskiego. Eksperci prognozują spadek kursu USD/JPY w kierunku 128,35/25 oraz 127,53/23. Zaznaczają oni przy tym, że ewentualne przełamanie poniżej tego ostatniego może skutkować dalszą deprecjacją w kierunku 126,36 i ostatecznie na 61,8% zniesienia trendu wzrostowego z lat 2021/2022 na 121,44.


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

Sprawdź ofertę NAGA

AVA Trade

Analizując bieżącą sytuację na notowaniach funta szterlinga, analitycy skupiają się z kolei na grudniowych maksimach na 1,2245/47, prognozując, że ostatecznie dojdzie do trwałego wybicia powyżej tego pułapu, co z kolei powinno otworzyć drogę dla wzrostów w kierunku 1,2668/1,2758 – maksimum z maja 2022 r. i 61,8% zniesienia spadków z lat 2021/22.

Odnosząc się do AUD/USD, eksperci wskazują, iż kurs tej pary odbił się silnie od niedawnego punktu przełamania na poziomie 0.6894/71. Biorąc pod uwagę krótko- i średnioterminowe momentum, które nadal rośnie, utrzymują oni swoje bycze nastawienie prognozując wzrosty w kierunku 0.7063, bądź dalej do 0.7089/7138. Zaznaczają oni przy tym, iż przebicie tego poziomu wzmocniłoby byczą perspektywę i otworzyło drogę do kolejnego kluczowego poziomu przy 0.7284/7306.

Spoglądając na notowania pary NZD/USD, analitycy dostrzegają, że jej kurs testuje obecnie opór na poziomie 0.6531/15, którego przekroczenie oznaczałoby potencjał do dalszych wzrostów w kierunku maksimum z maja/czerwca przy 0.6568/77, a następnie do 0.6709/19.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku:
Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjnaŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułW USA powstaje kopalnia Bitcoina zasilana energią jądrową
Następny artykuł1,10 na EUR/USD to tylko kwestia czasu, oceniają ekonomiści Scotiabanku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.