Naga MarketsW dwóch ostatnich miesiącach odnotowano znacznie słabszy niż oczekiwano wzrost zatrudnienia poza rolnictwem w USA, choć nadal amerykański rynek pracy pozostaje w tendencji wzrostowej. Analitycy z Danske Banku uważają, że jastrzębie stanowisko Fed nadal wspiera scenariusz umocnienia dolara, jednocześnie pozostają negatywnie nastawieni do perspektyw dla strefy euro. Eksperci pozostają również ostrożni w kwestii fundamentów Wielkiej Brytanii, a każdy wzrost awersji do ryzyka na świecie powinien umocnić jena japońskiego.

Kurs dolara: Jastrzębie stanowisko Fed nadal wspiera oczekiwania na umocnienie USD

Podczas gdy wzrost zatrudnienia w USA rozczarował, szczegóły ujawniają rosnący problem z podażą pracy, którego polityka monetarna nie może łatwo rozwiązać. Nadal spodziewamy się, że Fed ogłosi redukcję na listopadowym posiedzeniu i ostatecznie podniesie stopy procentowe w drugiej połowie 2022 r. – napisano w raporcie.Danske spodziewa się również, że globalny kryzys energetyczny wzmocni amerykańską walutę, zwłaszcza że chińska gospodarka jest poważnie zagrożona.

Niedawne zamieszanie dodaje nową presję spadkową na chiński wzrost gospodarczy, który już znajduje się pod presją. Nawet jeśli ceny gazu ziemnego spadły w ostatnich tygodniach, kryzys energetyczny coraz bardziej rozprzestrzenia się na rynek ropy – dodano.

Kurs euro (EUR): negatywne nastawienie do perspektyw wzrostu w UE

Prawdopodobnie zobaczymy dalsze niekorzystne dla euro otoczenie, gdy wzrost produkcji spadnie. Stagflacja to idealna burza dla euro na obecnych poziomach – podkreślono.

Prognoza kursu wymiany euro do dolara (EUR/USD) została obniżona do 1,10 z 1,13. Analitycy widzą również możliwość, że dolar do jena (USD/JPY) odnotuje krótkoterminowy wzrost.

W związku z naszym wezwaniem do wyższych rentowności obligacji w USA i utrzymujących się podwyższonych cen energii, w nadchodzących miesiącach oczekujemy wzrostu pary USD/JPY. Jednak ​​w przypadku znacznego spadku apetytu na ryzyko pojawi się istotne ryzyko wzrostu kursu jena – zauważono.

Bank spodziewa się również osłabienia chińskiego juana.

Chociaż CNY jest niezwykle odporny, nie spodziewamy się, że będzie to trwałe zjawisko. Rozbieżność polityki pieniężnej (poluzowanie przez PBoC, zaostrzenie polityki Fed) i lepsze perspektywy dla dolara zwykle wskazują na wzrost kursu USD/CNY – dodano.

Kurs funta: Nie brakuje ryzyka związanego z GBP, choć wspiera silny dolar

Danske Bank pozostaje również ostrożny w kwestii fundamentalnych perspektyw Wielkiej Brytanii. Ryzyko stagflacji wydaje się wyższe na Wyspach w porównaniu ze strefą euro, ponieważ Wielka Brytania została mocno dotknięta Brexitem. W ich ocenie Bank Anglii (BoE) uważa, że ​​oczekiwania rynku dotyczące zaostrzenia polityki monetarnej są zbyt agresywne.

Rynki wyceniają łącznie podwyżkę stóp o 87 pb od teraz do końca 2022 roku, co naszym zdaniem jest zbyt agresywne. Spodziewamy się, że stopa bankowa wzrośnie o 65 pb od teraz do końca roku 2022. – podkreślono.

Mimo to eksperci nadal spodziewają się, że wyższe stopy kapitalizacji będą wspierać brytyjską walutę, zwłaszcza w odniesieniu do euro.

Nadal mamy optymistyczny pogląd na funta, ponieważ przy silnym dolarze zazwyczaj również korzysta brytyjska waluta. Oczekujemy, że kurs wymiany euro do funta (EUR/GBP) osłabnie do 0,83 w ujęciu 12-miesięcznym  – podsumowano.

Tabela prognoz walutowych Danske Bank na lata 2021-2022.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: tms brokers | benefit akcje wykres | kurs akcji lpp | kurs dolara nowozelandzkiego kantor | kurs lotos | średni kurs jena | de30 |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here