Naga Markets

Rok 2023 rozpoczął się pozytywnie dla zdecydowanej większości kryptowalut. Bitcoin zdołał wzrosnąć z niskiej ceny około 16 000 USD i osiągnął aktualnie kurs 23 100 USD. Z drugiej strony Cardano również zyskało, przechodząc z niskiego poziomu 0,25 USD do obecnej ceny około 0,36 USD. Zdaniem analityków z Cryptotickera, jeśli ten impet będzie kontynuowany, wirtualne waluty mogą osiągnąć swoje poprzednie rekordowe ceny z poprzednich lat. Zanurzmy się w tej kryptograficznej prognozie na rok 2023.

Co się dzieje z Bitcoinem (BTC)?

Bitcoin konsolidował się przez ostatnie 6 miesięcy między ceną 15 700, a 21 300 USD. W ciągu ostatnich kilku dni kursowi BTC/USD udało się przełamać silny opór 21 300 USD i osiągnąć obecną cenę 23 100 USD.

Ten wzrost cen miał miejsce od początku roku 2023, ponieważ kryptowaluty przygotowują się do powrotu do trendu wzrostowego – napisali analitycy z Cryptotickera.

DOŁĄCZ DO WEBINARU. SMART SĘP POKAŻE CI JAK WYZNACZYĆ ISTOTNE CELE W TRADINGU

Czy Bitcoin osiągnie 100 000 USD?

Rok 2022 był zły dla kryptowalut. Średnia strata w poszczególnych tokenach wyniosła około 70% na całym rynku kryptograficznym. Jednak jak dotąd rok 2023 wygląda obiecująco.

Jeśli Bitcoin będzie nadal rósł z taką prędkością, możemy łatwo spodziewać się, że osiągnie swoją poprzednią najwyższą cenę około 69 700 USD, a nawet przekroczy ją wyżej w kierunku ceny 100 000 – dodano w raporcie.

Jak zauważyli eksperci w 2021 roku Bitcoin zdołał wzrosnąć z ceny 16 000 USD do maksimum 65 000 USD w ciągu 5-6 miesięcy.

Oczekiwanie, że Bitcoin zrobi to samo w tym roku, nie jest całkowicie wykluczone, ponieważ rok 2021 rozpoczął się bardzo podobnie do 2023 – wskazano.

Bossa
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Cardano prognoza 2023: Czy ADA może osiągnąć 2 USD?

Bitcoin nadal posiada dominację na rynku wynoszącą 42%. Oznacza to, że kiedy główna kryptowaluta rośnie, cały rynek idzie w górę i odwrotnie.

Jeśli BTC osiągnąłby 100 000 przy około x5, oznacza to, że Cardano jest w stanie zrobić to samo w nadchodzącym trendzie wzrostowym. Z obecnej ceny 0,37 USD Cardano może nadal rosnąć i ostatecznie osiągnąć wysoką cenę 2 USD – podsumowano.

Kurs ADAUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ADAUSD na interwale dziennym, tradingview

Amerykański przedsiębiorca Charles Hoskinson rozważa przejęcie serwisu CoinDesk. Ta informacyjna platforma o tematyce blockchaina i wirtualnych walut cieszy się dużą popularnością wśród społeczności kryptowalutowej. Współzałożyciel firmy Input Output Global, Inc. uważa jednak, iż cena wywoławcza w wysokości 200 mln dol. jest zdecydowanie zawyżona.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykuł5 mitów na temat kryptowalut
Następny artykułPięcioletnia prognoza XRP, Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) od Johna Deatona
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.