Naga MarketsPrognozy grudniowego spadku produkcji ropy z łupków w USANie tylko działania OPEC+ istotnie wpływają na ceny ropy naftowej. Sytuacja na rynku ropy wyraźnie zmienia się również w Stanach Zjednoczonych, gdzie od czasu marcowego tąpnięcia notowań tego surowca, drastycznie ograniczona została produkcja ropy naftowej.

Ciągłe ograniczenia produkcji ropy w USA

Efekty tego ruchu widoczne są także obecnie – i najprawdopodobniej będą widoczne co najmniej do końca tego roku. Departament Energii USA szacuje, że w grudniu produkcja ropy naftowej z łupków w USA spadnie o 139 tys. baryłek dziennie do poziomu 7,51 mln baryłek dziennie. Byłby to najniższy poziom produkcji od czerwca br.

Ograniczenie wydobycia ropy naftowej ze skał łupkowych w USA to wynik niskich cen tego surowca na globalnym rynku, zniechęcających wiele firm do kontynuacji produkcji i prowadzących do licznych bankructw. Jednak sytuacja na amerykańskim rynku ropy powoli wraca do normy, o czym świadczą chociażby dane Baker Hughes, pokazujące stopniowy wzrost liczby funkcjonujących wiertni ropy naftowej w USA. Ponadto, w ostatnich miesiącach rosła cena ropy naftowej na globalnym rynku, co także skłania amerykańskie firmy do zwiększania produkcji.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here