Naga MarketsChoć do końca roku pozostało jeszcze nieco czasu, to jednak już dziś możemy potwierdzić, że ostatnie miesiące okazały się nie być takie jak zakładali analitycy Goldman Sachs…


Jeszcze przed tym gdy rok 2018 oficjalnie zaistniał na naszych kalendarzach analitycy Goldman Sachs przedstawili kilka pomysłów inwestycyjnych, które ich zdaniem miały przynieść inwestorom spore zyski w trakcie tego roku. Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna niż zakładały to prognozy banku. Oto kilka z rekomendacji przedstawionych przez Goldman Sachs na rok 2018:

Short na amerykańskich dziesięciolatkach

W realiach coraz wyższych stóp procentowych i prognozach kolejnych podwyżek Fed, krótkie pozycje na amerykańskich obligacjach dziesięcioletnich wydawały się dobrym pomysłem. Rzeczywiście, rentowności dziesięciolatek w październiku zeszłego roku znajdowały się na poziomie 2,3%. Obecnie, przekroczyła już poziom trzech procent.  To przykład prostego pomysłu inwestycyjnego, który bez przeszkód przyniósł ponad 5% zwrotu inwestorom, którzy wprowadzili go w życie.

Długie pozycje na EUR/JPY

W momencie publikacji rekomendacji EURJPY znajdowało się na poziomie 133,40. Poziom docelowy longów wyznaczono na 140,00. Długie pozycje tłumaczono poprawiającą się sytuacją ekonomiczną w strefie euro oraz odwrót od JPY jako od bezpiecznej przystani rynku walutowego. Efekt rekomendacji wyraźnie przedstawia wykres crossa:

Para najbliżej swojego poziomu docelowego znalazła się na początku lutego, kiedy ustanowiła swój tegoroczny szczyt na poziomie 137,50. Jednak od tamtego momentu sprawy miały się już tylko gorzej a inwestorzy, którzy wytrzymali spadek wyceny EURJPY do okolic 124,60 mogą zamknąć dzisiaj pozycję za stratą niecałych 0,7%. Goldman Sachs stracił na longach 1,4%.

Long na rynkach wschodzących

A konkretnie na indeksie MSCI Emerging Markets. Goldman Sachs prognozował, że wycena indeksu wzrośnie w tym roku o 15% i początkowo wiele wskazywało na to, że bank nie pomylił się w swoich prognozach. Tylko w styczniu indeks rynków wschodzących zyskał 13,75% – bank zaangażował się w długie pozycje na poziomie 1125. Zlecenia zabezpieczające znalazły się 8% poniżej poziomu wejścia, gdzie zostały uruchomione mniej więcej w połowie roku. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRevolut składa wniosek o licencję w Luksemburgu
Następny artykułDanske Bank: EUR/NOK wciąż gotowy do dalszych spadków
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here