Naga MarketsW najbliższą środę o godzinie 20:00 opublikowany zostanie protokół z posiedzenia FOMC z grudniowego spotkania politycznego. Eksperci z Barclays Research przedstawili swoje oczekiwania, gdzie najprawdopodobniej zostaną podkreślone zagrożenia dla perspektyw wzrostu gospodarczego. Z kolei analitycy z Credit Suisse uważają, że protokół powinien potwierdzić pogląd, iż Fed ograniczy zakupy aktywów przed podwyżkami stóp procentowych. Indeks dolara (DXY) kontynuuje osłabienie w trakcie drugiej sesji nowego roku oddalając się od okrągłego poziomu 90,0.

  • W protokole podkreślone zostaną zagrożenia dla perspektyw wynikające z lockdownu
  • FOMC potwierdzi ciągłą gotowość komisji do wzmocnienia wsparcia politycznego
  • Urzędnicy są gotowi do dalszego luzowania, jeśli warunki finansowe się zaostrzą

Dolar (USD): grudniowy FOMC prawdopodobnie uwydatni zagrożenia dla perspektyw wzrostu

Barclays oczekuje, że w protokole podkreślone zostaną zagrożenia dla perspektyw wynikające z lockdownu. Bank centralny najprawdopodobniej podkreśli ograniczenia polityki pieniężnej w radzeniu sobie ze skutkami pandemii oraz ciągłą gotowość komisji do wzmocnienia wsparcia politycznego, w tym wsparcie rynku kredytowego za pośrednictwem specjalnych organów, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Te artykuły również Cię zainteresują
Polityka pieniężna nie jest w stanie przeciwdziałać słabnącym danym wynikającym z nasilających się skutków pandemii. Z minutek najprawdopodobniej wyniknie, iż członkowie woleli dostosować wytyczne dotyczące stóp procentowych zakupów aktywów, jednocześnie pozostawiając tempo i skład zakupów bez zmian – napisano w raporcie Barclays.

Kurs dolara (USD) wyprzedawany przed protokołem FOMC

Analitycy Credit Suisse Research omówili swoje oczekiwania dotyczące protokołu FOMC w tym tygodniu (środa) ze spotkania grudniowego.

Na grudniowym posiedzeniu Fed zaoferował dodatkowe wytyczne dotyczące zakupów aktywów bez zmiany ich wielkości ani składu. Protokoły najprawdopodobniej pokażą, że urzędnicy byli zadowoleni z obecnego stanowiska politycznego. Średniookresowy optymizm decydentów dotyczący możliwości znoszenia lockdownu i krótkoterminowe obawy o brak bodźców fiskalnych (który już minął) powinien potwierdzić, że urzędnicy są gotowi do dalszego luzowania, jeśli warunki finansowe się zaostrzą.

Większość uczestników rynku będzie postrzegać siłę inflacji w usługach w przyszłym roku jako ruch tymczasowy. Protokół powinien potwierdzić pogląd, że Fed ograniczy zakupy aktywów przed podwyżkami stóp procentowych. Fed jest gotowy na dalsze poluzowanie, jeśli warunki finansowe zaostrzą się, ale przy spokojnym rynku i niedawno wprowadzonej uldze fiskalnej nie ma wiele do dużego pola manewru – podsumowano w raporcie Credit Suisse.

Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here