Naga MarketsFED, FOMC, Rezerwa Federalna, ComparicBiorąc pod uwagę najnowsze dane, prognozy gospodarcze FOMC prawdopodobnie odnotują rewizję w górę inflacji PCE w 2021 r., a wykres kropkowy może zbliżyć się do podwyżki stóp przed końcem 2023 r., napisali analitycy Rabobanku. Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) raczej nie zasugeruje ograniczenia na najbliższym posiedzeniu (środa) w sprawie polityki pieniężnej. Indeks dolara (DXY) oscyluje niedaleko czerwcowych maksimów 90,62.

Dyskusja na temat taperingu prawdopodobnie rozpocznie się na kolejnym spotkaniu FOMC – Rabobank

Fed ustnie sprzeciwia się obawom, że wysoka inflacja jest trwała. Bank centralny powinien to podkreślić w swoich prognozach inflacji na lata 2022 i 2023. Ostatnie badanie konsumenckie Uniwersytetu Michigan sugeruje, że Fed odniósł sukces w obniżaniu oczekiwań inflacyjnych konsumentów – napisano w raporcie.W ocenie ekspertów dyskusja na temat ograniczenia programu skupu aktywów prawdopodobnie rozpocznie się na tym spotkaniu, więc ciekawie będzie usłyszeć, co Powell ma do powiedzenia na ten temat na konferencji prasowej po spotkaniu.

Praktycznym problemem dla FOMC jest ocena, czy poczyniono „znaczne postępy” w zakresie bezrobocia i inflacji, podczas gdy dane pozostają mocno zniekształcone przynajmniej do początku września. Prognoza bezrobocia na 2021 r. może dać nam wskazówkę na temat nadchodzącego taperingu – dodano.

Zapowiedź FOMC: Za wcześnie na tapering w czerwcu – Goldman Sachs

Analitycy Goldman Sachs uważają, że Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) raczej nie zasugeruje ograniczenia programów stymulacyjnych na posiedzeniu w sprawie polityki pieniężnej zaplanowanym w tym tygodniu.

Jest za wcześnie, aby Federalny Komitet Otwartego Rynku zaczął tapering na najbliższym posiedzeniu. Nie spodziewamy się, że przewodniczący Powell przedstawi wskazówkę dotyczącą zacieśniania w czerwcu – wskazano w raporcie.

Powell zgadza się z gubernatorem Brainardem i Williamsem, że rynek pracy nie zaszedł jeszcze wystarczająco daleko.

Nadal oczekujemy pierwszych działań w sierpniu lub wrześniu – dodano.

Brank zmian na wydarzeniu FOMC – UOB

Lee Sue Ann, ekonomistka w UOB Group, uważa, że ​​Rezerwa Federalna utrzyma status quo na swoim spotkaniu w środku tego tygodnia. Spotkaniu temu towarzyszyć będzie konferencja prasowa i, co ważne, zaktualizowane podsumowanie prognoz gospodarczych.

Nasz podstawowy scenariusz zakłada, że Fed pozostanie w zawieszeniu przynajmniej przez większą część 2021 r., a dyskusja o taperingu rozpocznie się dopiero na przełomie 2021 r./początku 2022 r., chyba że Fed wskaże wyraźną zmianę swojego stanowiska politycznego. Nadal podtrzymujemy pogląd, że bank centralny utrzyma stopy procentowe na obecnym poziomie 0,0-0,25% przynajmniej do 2023 r. – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs xtb | notowania cdr | kurs pgnig | kurs liry tureckiej | wirtualna polska notowania | co to jest płatność blik | akcje pekao |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here