Naga MarketsJerome Powell, prezes Fed

Wgląd w debatę Rezerwy Federalnej (Fed) na temat zakończenia programów awaryjnych (PEPP) oraz poziomu zaniepokojenia decydentów wzrostem inflacji powinien pojawić się w środę wraz z publikacją odczytu z posiedzenia politycznego amerykańskiego banku centralnego z zeszłego miesiąca. Analitycy spodziewają się, że Fed ogłosi swój plan „ograniczenia” skupu aktywów i ustosunkuje się do rosnącej presji inflacyjnej. Indeks dolara nieznacznie spada w środę oscylując na wielomiesięcznych maksimach w okolicach 93,00.

Członkowie Fed wzywają na szybkiego zakończenia programów awaryjnych

Protokół ze spotkania 27-28 lipca, który ma zostać opublikowany o godzinie 20:00 obejmie sesję, na której Fed stwierdził, że nadal silnie wierzy w ożywienie gospodarcze w USA. Decydenci kontynuowali również układanie planów dotyczących ostatecznego zakończenia przez bank centralny miesięcznych zakupów obligacji skarbowych i papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką (MBS) o wartości 120 miliardów dolarów.Chociaż kryzys zdrowotny nasilił się w ciągu ostatnich trzech tygodni, ożywienie gospodarcze pozostaje w dużej mierze na dobrej drodze. Wzrost liczby miejsc pracy w USA był silny przez cały lipiec, a inflacja utrzymywała się znacznie powyżej celu Fed na poziomie 2% – do tego stopnia, że ​​niektórzy decydenci z banków centralnych wezwali od tego czasu do szybkiego zakończenia programów awaryjnych, które, jak twierdzą, przeżyły już okres swojej przydatności.

Analitycy spodziewają się, że Fed ogłosi swój plan „ograniczenia” skupu aktywów już w dniach 21-22 września na posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), z mniejszą pewnością co do szybkości faktycznego zmniejszania.

Przewodniczący Fed, Jerome Powell, może również dostarczyć informacji w uwagach na tegorocznej konferencji badawczej banku centralnego w Jackson Hole w stanie Wyoming w przyszłym tygodniu.

Rozłam w FOMC. Zakończenie programu skupu obligacji przed podwyżką stóp

Wyjątkowo nierównomierne ożywienie gospodarcze doprowadziło do rozłamu w (FOMC) na tych, którzy uważają, że zakupy powinny zostać szybko ograniczone i szybko zakończone i tych, którzy uważają, że Fed powinien cierpliwie czekać na pełniejszą poprawę sytuacji na rynku pracy – napisała Kathy Bostjancic, główny ekonomista finansowy USA w Oxford Economics.

Urzędnicy Fed chcą, aby program skupu obligacji został zakończony przed jakąkolwiek podwyżką kosztów finansowania zewnętrznego.

Z drugiej strony gołębi członkowie komisji uważają, że łagodzenie ilościowe powinno być kontynuowane do czasu uzyskania większej jasności co do przyszłego tempa inflacji i do pełniejszego ożywienia na rynku pracy – dodała Bostjancic.

invest

Protokół może również odzwierciedlać wczesne etapy dyskusji na temat kolejnej kluczowej decyzji Fed: Kiedy podnieść stopy procentowe?

Chociaż jest to mało prawdopodobne, aby nastąpiło to w najbliższym czasie, kilku urzędników Fed zauważyło od lipcowego posiedzenia, że ​​jeden z kluczowych testów ku temu jest już bliski spełnienia, a inflacja według niektórych miar zbliża się do wieloletniej średniej 2% i prawdopodobnie tam pozostanie.

fpmarkets

Kurs dolara (USD) oscyluje na maksimach przed FOMC

Notowania indeksu DXY nieznacznie spadają w środę i znajdują się przy poziomie 93,0. Kurs konsoliduje niedaleko kilkumiesięcznego szczytu 93,20 i tegorocznego maksimum 93,43. Jastrzębie stanowisko Fedu może napędzić kolejny impuls wzrostowy, co w konsekwencji może doprowadzić do przebicia tych kluczowych poziomów oporu z celem na psychologiczną barierę 100,00. Z drugiej strony lokalny poziom wsparcia stanowi lipcowy i sierpniowy dołek 91,78.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kantorowy kurs franka | kernel akcje | selvita akcje prognozy | kruk kurs akcji | stalprodukt giełda | notowania celon | kurs biomed lublin |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here