Naga MarketsLogo FOMC na tle statuty wolnościW tym tygodniu rynek żyje decyzją FOMC w sprawie stóp procentowych. Już w środowy wieczór Federalny Komitet ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC) opublikuje swoją decyzję w sprawie stóp procentowych. W tym momencie szansa na cięcie stóp o 25 punktów bazowych do przedziału 1,75-2,0% wynosi ponad 77%, co jest bardzo wysokim prawdopodobieństwem, jednak pokazuje wyraźny spadek do wycen jeszcze sprzed tygodnia, kiedy inwestorzy zakładali w 90%, że dojdzie do takowej obniżki. Eksperci z dużych banków prognozują możliwy przebieg jutrzejszego spotkania.

Na temat środowej decyzji FOMC w studiu Comparic24.tv redaktor Adam Rak rozmawiał z analitykiem Admiral Markets, Kamilem Jarosem:

Fed: Zbliża się obniżka stóp o 25 pb – Deutsche Bank

Według analityków Deutsche Banku, przeważające oczekiwania rynkowe wskazują na kolejną obniżkę stóp o 25 pb przez amerykański Fed w tym tygodniu, po obniżce o 25 pb na posiedzeniu w lipcu, która była pierwszą obniżką stóp od 2008 r

Jerome Powell, przewodniczący FEDGłówny nacisk zostanie położony na to, dokąd Fed będzie zmierzał ze swoją polityką po tym tygodniu. Nasi ekonomiści uważają, że gołębie nastawienie powinno być widoczne w języku wypowiedzi, podsumowaniu prognoz ekonomicznych i konferencji prasowej przewodniczącego Powella – napisano w raporcie.

Według DB sentencja „działamy odpowiednio, aby podtrzymać ekspansję” będzie myślą przewodnią najbliższej konferencji. Po obniżce o 25 pb ekonomiści oczekują dalszych skumulowanych cięć łącznie o 75 pb (październik, grudzień, styczeń) po obniżce w tym tygodniu.

Biorąc pod uwagę wszystkie pozytywne dane z USA w ubiegłym tygodniu, które obejmowały również niższe niż oczekiwano tygodniowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych i wyższe niż oczekiwano dane dotyczące pożyczek konsumenckich, inwestorzy ponownie zmniejszyli szanse na agresywne złagodzenie Rezerwy Federalnej w nadchodzących miesiącach. Pod koniec ubiegłego tygodnia inwestorzy oczekiwali w tym roku co najmniej 75 pb dalszych cięć Fedu z szansą równą 17,6%, w porównaniu z 40,6% na koniec poprzedniego tygodnia – dodano.

Fed będzie kontynuował cykl obniżek  – ANZ

Tom Kenny, analityk ANZ sugeruje, że Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) ma zamiar obniżyć stopy o 25 pb w tym tygodniu.

Oczekujemy również, że Fed utrzyma łagodne nastawienie i dla wielu członków FOMC możliwe są aż trzy obniżki stóp procentowych w 2019 r. Wykres kropkowy powinien spaść, ale rozkład wokół mediany prawdopodobnie się poszerzy, ponieważ Komitet dzieli się pod kątem potrzeby nagłego łagodzenia. Przewodniczący Powell może stanąć przed wyzwaniem sformułowania perspektyw polityki, biorąc pod uwagę podział poglądów, jednak oczekujemy, że podkreśli, iż Fed zrobi wszystko, co w jego mocy, aby utrzymać ekspansję gospodarczą – wskazano w raporcie.

Fed utnie, ale o ile? – NFB

W tym tygodniu kluczowym wydarzeniem w USA będzie spotkanie Rezerwy Federalnej. Według analityków National Bank of Canada FOMC obniży stopy procentowe, a główne pytanie brzmi, o ile.

W Stanach Zjednoczonych Rezerwa Federalna obniży stopy referencyjne w tym tygodniu, jednak pytanie brzmi o ile. Prezes Fed z St. Louis, James Bullard, ostatnio opowiedział się za obniżką o 50 punktów bazowych i rzeczywiście istnieje argument za taką strategią. Niepewność w handlu wciąż stanowi poważny problem, a patrząc na najnowszy raport ISM, warunki fabryczne pogarszają się – uważają analitycy NFB.

NFP kurs euro kurs dolaraW ocenie ekspertów kluczowym krokiem będzie sprawdzenie, czy spowolnienie produkcji rozprzestrzeni się na inne sektory gospodarki. Na razie rynek pracy pozostaje wystarczająco silny, aby pomieścić nowych pracowników na rynku i wspierać zdrowe wydatki konsumentów. Tymczasem inflacja zmierza w kierunku celu. Jeśli chodzi o finanse, indeksy giełdowe są blisko rekordowych poziomów.

Naszym zdaniem, Fedowi trudno byłoby uzasadnić cięcie o 50 punktów bazowych w takim otoczeniu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że rozmowy handlowe między USA i Chinami zostaną wznowione w październiku. Dlatego oczekujemy obniżki o 25 pb w środę, a przed końcem roku nastąpi kolejny ruch podobnej wielkości – dodano.

Zobacz również: Trump: „Głupki” z Fedu powinni obniżyć stopy procentowe do zera lub jeszcze niżej

Fed obniży zakres stopy funduszy federalnych o 25 pb 18 września – Rabobank

Zwracając uwagę na kluczowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) w przyszłym tygodniu analitycy Rabobanku oczekują, że Fed obniży docelowy zakres stopy funduszy federalnych o 25 pb 18 września.

Powtarzanie mantry, że FOMC „będzie działać odpowiednio, aby podtrzymać ekspansję”, pomimo rozbieżnych poglądów wyrażanych przez innych członków Fed sugeruje, że Powell jest przekonany, iż ma wystarczającą liczbę głosów w FOMC, aby obniżyć stopy w tym miesiącu. Oczekujemy, że członkowie Rosengren i George wyraża sprzeciw wobec takiej decyzji. Naszym zdaniem pętla sprzężenia zwrotnego między polityką handlową, a polityką pieniężną może doprowadzić do kolejnej obniżki przed końcem roku, najprawdopodobniej w październiku – napisano w raporcie Rabobanku.

Eksperci zauważają, iż odwrócona krzywa dochodowości wskazuje na nadchodzącą recesję w 2020 r., która najprawdopodobniej zmusi Fed do obniżenia stóp procentowych do zera przed końcem 2020 r.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 18.09.2019
Następny artykułUOKiK nakłada 45 tys. zł na firmę pożyczkową. Drogie SMSy premium zamiast pieniędzy
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here