Naga MarketsPrzewidywania dużych banków odnośnie dzisiejszego FOMC:

Goldman Sachs: Nie spodziewamy się zmian, jako że posiedzeniu nie towarzyszą projekcje makroekonomiczne ani konferencja prasowa przewodniczącej.

Bank of America: nie spodziewa się zmian w polityce FOMC, podobnie jak większość uczestników rynku. Uważamy, że Fed zmniejszy program skupu o kolejne 10 mld$ do 45 mld$ (25 mld$ dla obligacji i 20 mld$ dla MBS). Oświadczenie FOMC, zdaniem banku, może być bardziej gołębie niż poprzednie z marca. Komitet może odnieść się do słabości na rynku pracy, czy utrzymującej się nisko inflacji. Jednak ryzyko błędnego zrozumienia przez rynki obecnego przesłania jest mniejsze.

Credit Suisse: Spodziewamy się braku istotnych zmian na kwietniowym posiedzeniu FOMC. Fed prawdopodobnie ogłosi zwijanie o kolejne 10 mld $ i może delikatnie przekształcić swoje instrukcje wyprzedzające, jednak wobec braku konferencji prasowej i projekcji makro, wpływ na rynek może być mocno ograniczony.

BTMU: Oświadczenie FOMC poza kolejnym zmniejszeniem QE prawdopodobnie będzie nieco wyraźniejsze w kwestii spowolnienia gospodarczego wywołanego czynnikami pogodowymi, biorąc pod uwagę dowody na ożywienie w ubiegłym miesiącu. Nieznacznie mocniejszy ADP również może odcisnąć swoje piętno na oświadczeniu.

JP Morgan: Na dzisiejszym posiedzeniu nie będzie rewelacji – brak nowych projekcji makro, a także konferencji prasowej. Bez tego teatru uwaga skupi się na oświadczeniu z posiedzenia, a QE prawdopodobnie zostanie znów zmniejszone o 10 mld $. Naszym zdaniem oświadczenie niewiele będzie różnić się od marcowego, kiedy komitet zaznaczył spowolnione tempo wzrostu spowodowane zimą i nie przejmował się zbytnio słabymi wynikami zagrażającymi prognozom komitetu.

BNP Paribas: nasz zespół spodziewa się zwijania i minimalnych zmian w dzisiejszym oświadczeniu FOMC poza przyjęciem do wiadomości, że dane uległy poprawie w ostatnich tygodniach. Ostatnim razem Fed zmienił swoje instrukcje wyprzedzające, a przewodnicząca Yellen pouczyła rynki na temat zależności zwijania od danych. W tej kwestii niewiele jest miejsca na zmianę.

Barclays: FOMC prawdopodobnie będzie miał ograniczony wpływ na rynek, jako że zwijanie o kolejne 10 mld $ jest szeroko oczekiwane, a  także utrzymanie dotychczasowych instrukcji wyprzedzających.

Prognozę od Credit Agricole znajdziesz tutaj: Credit Agricole: posiedzenie FOMC bez niespodziewanych scenariuszy

Danske: Posiedzenie FOMC dziś wieczorem [nie? – przyp. tłum.] powinno dostarczyć paru niespodzianek, gdy Fed ogłosi zwijanie o kolejne 10 mld $.  Nie będzie dziś konferencji prasowej czy nowych prognoz, a oświadczenie raczej zmieni się bardzo nieznacznie. W związku z tym FOMC raczej nie sprawi, że obecna konsolidacja koło 1.38 na EUR/USD zostanie przełamana.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here