Naga MarketsJerome Powell, gubernator Fed

Rezerwa Federalna (Fed) ogłosi w środę najnowszą decyzję ws. stopy procentowej i publikuje oświadczenie polityki pieniężnej o 19:00. Gdy zbliżamy się do czasu publikacji, przedstawiamy oczekiwania analityków i badaczy największych banków inwestycyjnych na świecie. Powszechnie oczekuje się, że Fed ogłosi redukcję miesięcznych zakupów aktywów o 15 mld USD, przy jednoczesnym utrzymaniu stopy procentowej na niezmienionym poziomie. Indeks dolara (DXY) nieznacznie spada w środę z lokalnych maksimów w okolice poziomu 94,0.

ING

– Skup aktywów zostanie zmniejszony o 15 mld USD każdego miesiąca. Planuje się, że zakupy zostaną zredukowane do zera do czerwca, ale biorąc pod uwagę wzrost gospodarczy, tworzenie miejsc pracy i prawdopodobnie podwyższoną inflację przynajmniej do połowy przyszłego roku, uważamy, że można by to zakończyć szybciej. Nie sądzimy, aby podwyżki stóp procentowych były oddalone. Od dłuższego czasu prognozujemy dwie podwyżki stóp procentowych w drugiej połowie 2022 roku – raz we wrześniu i raz w grudniu. Jednak biorąc pod uwagę wyraźną intensyfikację presji inflacyjnej, ryzyko jest coraz bardziej przechylone w kierunku bardziej agresywnej pozycji Rezerwy Federalnej i trzykrotnej podwyżki, począwszy od lipca.Westpac

– Ostatnio wielu członków FOMC wyraziło poparcie dla formalnej decyzji o rozpoczęciu taperingu na listopadowym spotkaniu. Podali również podobne wytyczne dotyczące jego długości, przy czym jako optymalną datę końcową uznano połowę 2022 roku. Począwszy od grudnia, proces ten spowoduje zmniejszenie zakupów obligacji i RMBS przez Rezerwę Federalną o łącznie 15 mld USD miesięcznie.  Ta decyzja jest zasadniczo wyceniona na rynku, więc uczestnicy będą koncentrować się na dyskusji wokół kolejnych kroków w zakresie polityki zacieśniania monetarnego. Spodziewamy się, że przewodniczący Powell i FOMC rozpoznają ryzyko związane z inflacją, ale podobnie jak BoC nie będą spieszyć się z sygnalizacją podwyżek stóp, a grudzień 2022 r. jest nadal najbardziej prawdopodobnym momentem.

Danske Bank

– Spodziewamy się, że Fed ogłosi ograniczenie QE na posiedzeniu w tym tygodniu. Fed natychmiast zacznie zmniejszać tempo w listopadzie w tempie 15 mld USD miesięcznie (zakończone w czerwcu). Ryzyko jest przechylone w kierunku wyższego tempa zmniejszania w wysokości 20 mld USD miesięcznie. Prezes Fed, Jerome Powell, wydawał się zaniepokojony wysoką inflacją w piątek. Oczekujemy, że Powell powtórzy, iż decyzja o taperingu nie jest związana z przyszłą decyzją o podwyżkach stóp. Mimo to spodziewamy się, że retoryka będzie bardziej jastrzębia niż we wrześniu.

TDS

– Urzędnicy Fed prawie na pewno ogłoszą rozpoczęcie ograniczania ilościowego. Nie spodziewamy się żadnych definitywnych nowych sygnałów i spodziewamy się, że „podwyższona” inflacja będzie nadal charakteryzowana jako „w dużej mierze odzwierciedlające czynniki przejściowe”, ale przewodniczący prawdopodobnie podkreśli, w jaki sposób zmniejszanie zapewni urzędnikom elastyczność w reagowaniu, jeśli gospodarka będzie ewoluować w sposób, który znacznie odbiega od obecnych oczekiwań.

Rabobank

– Oczekuje się, że spotkanie FOMC zakończy się formalnym ogłoszeniem rozpoczęcia zawężania. Nie będzie aktualizacji prognoz ekonomicznych i kursowych. Podczas konferencji prasowej Powell zapewne ponownie podkreśli, że zakończenie taperingu nie oznacza automatycznie rozpoczęcia podwyżek stóp i że wysokie odczyty inflacji są przejściowe.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingviewChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here