Naga MarketsProtokół z posiedzenia Rezerwy Federalnej z marcowego posiedzenia może rzucić nieco światła na to, ilu członków spodziewa się podwyżek stóp procentowych wcześniej niż obecnie oczekuje rynek. Fed jest bardziej optymistyczny niż wcześniej, ale nadal zaleca ostrożność. Zdaniem analityka FXStreet Josepha Trevisaniego, dolar amerykański i rentowności skorzystają na każdej sugestii zmiany polityki.

  • Amerykański bank centralny koncentruje się na wzroście gospodarczym i zatrudnieniu
  • Skup obligacji o wartości 120 miliardów dolarów każdego miesiąca może zostać ograniczony
  • Powell chce poznać rzeczywiste dane z gospodarki USA, a nie tylko je prognozować

Kurs dolara: rynki szukają wskazówek, że Fed rozważa ograniczenie zakupów obligacji

Fed jasno dał do zrozumienia, że ​​nie prowadzi już reaktywnej polityki inflacyjnej i że zmiany cen na rynkach finansowych nie znajdują się w centrum jego rozważań. Bank centralny koncentruje się na wzroście gospodarczym i zatrudnieniu, co jest powodem utrzymywania krótkoterminowych stóp procentowych na historycznie najniższych poziomach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nawet jeśli według własnych szacunków Fed stopa funduszy federalnych pozostanie niezmieniona do końca 2023 r., nie oznacza to, że kupowane obligacje o wartości 120 miliardów dolarów każdego miesiąca mają taką samą oczekiwaną długowieczność – napisano w raporcie.

Rynki prognozują, że wraz z przyspieszeniem wzrostu gospodarczego w USA Fed zmniejszy i ostatecznie zakończy program skupu obligacji. To oczekiwanie jest główną przyczyną wystromienia krzywej dochodowości Skarbu Państwa w tym roku.

Protokół FOMC będzie przeszukiwany pod kątem wskazówek dotyczących logiki, czasu i rozmiaru wszelkich zmian w interwencji Skarbu Państwa. Każde powiadomienie, że omówiono warunki ograniczenia zakupów obligacji, będzie traktowane jako wskazówka, że ​​zbliża się czas wygaszania, co będzie miało wpływ na rynki – dodano.

FOMC: wskazówki dotyczące dalszej polityki – Scotiabank

Analitycy Scotiabank rzucili okiem na to, czego można się spodziewać po środowym protokole FOMC z marcowego posiedzenia w sprawie polityki pieniężnej.

Jedną z kwestii, na którą należy zwrócić uwagę, jest potencjalna dyskusja wśród uczestników FOMC na temat tego, jak mogliby zmienić swoje poglądy względem stóp procentowych w przypadku, gdyby ich stosunkowo optymistyczne prognozy dotyczące wzrostu, zatrudnienia i inflacji miały się spełnić. Dzieje się tak, ponieważ przewodniczący Powell powiedział na konferencji prasowej, że „częścią tego jest chęć poznania rzeczywistych danych, a nie tylko ich prognozowanie” – wskazano w raporcie banku.

Niewątpliwie byłoby interesujące, gdyby inwestorzy otrzymali jakąś formę odniesienia do częstotliwości wyrażania opinii za zacieśnieniem wcześniej, jeśli prognozy się sprawdzą. To ryzyko prawdopodobnie będzie rosło w miarę upływu czasu i napływu danych.

Plus500
Kurs indeksu dolara DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs indeksu dolara DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania sp500 | kurs bitcoin wykres | kurs funta online | ropa prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here