Naga MarketsKurs dolara (USD) silnie przeceniony. Czy Jerome Powell zmieni trend?
Jerome Powell stoi przed wyzwaniem w obliczu pandemii i spowolnienia gospodarczego w USA

Już w najbliższą środę tj. 29 lipca o godzinie 20:00 rynki poznają najnowsze oświadczenie FOMC ws. bieżącej polityki monetarnej oraz decyzję ws. stóp procentowych. Choć rynkowy konsensus zakłada pozostawienie stóp na niezmienionym poziomie (0,25%), posiedzenie może być szczególnie ważne dla dalszych perspektyw gospodarczych USA. Analitycy MUFG Banku zwracają uwagę, że FOMC może podpowiedzieć, co planuje w przyszłości. Według nich realne rentowności będą dalej osłabiać dolara. Tymczasem eksperci z TDS wskazują na wydłużenie przez Fed swoich programów skupu, a jeden z członków banku centralnego potwierdził, iż na razie nie zanosi się na podwyżki stóp.

  • Bilans Fed może przekroczyć 20 bln USD w ciągu najbliższej dekady
  • FOMC ma czas, zanim będzie musiał udzielić bardziej precyzyjnych wskazówek
  • Komentarze przewodniczącego Powella na konferencji prasowej mogą sygnalizować plany na przyszłość

USD: W tym tygodniu kluczowe będzie spotkanie FOMC – MUFG

Patrząc na bieżące ruchy na rynkach finansowych, FOMC może mieć trochę czasu, zanim będzie musiał udzielić bardziej precyzyjnych wskazówek. Podczas gdy amerykańskie akcje osiągnęły nowe szczyty po COVID-19, 10-letnie rentowności obligacji skarbowych spadły do ​​nowych minimów. Dane bilansowe Fed pokazują, że zakupy obligacji amerykańskich spadły do ​​około 20 mld USD tygodniowo.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodajmy do tego rozczarowujące zainteresowanie nowymi instrumentami pożyczkowymi Fed i mamy receptę na niechciane skurczenie się bilansu Fed. Bank centralny nie będzie tego chciał i chociaż formalne wytyczne w komunikacie mogą nie zmienić się zbytnio w tym tygodniu, komentarze przewodniczącego Powella na konferencji prasowej mogą sygnalizować plany na przyszłość – napisano w raporcie.

Fed wydłuży w najbliższym czasie okres zakupów – TDS

Analitycy TD Securities napisali w niedawno opublikowanym raporcie, że uważają, iż Rezerwa Federalna przedłuży okres swoich zakupów w najbliższej przyszłości.

Spodziewamy się, że Fed zakończy przegląd ramowy do września, a także podejmie wyraźne wytyczne, łącząc podwyżki stóp z inflacją osiągającą lub przekraczającą 2%. Pozwoli to również bankowi centralnemu na rozpoczęcie wydłużania terminu zapadalności zakupów – wskazano w raporcie.

Bilans Fed może przekroczyć 20 bilionów dolarów w ciągu dekady – Deutsche Bank

Tymczasem analitycy z Deutsche Bank uważają, że bilans Rezerwy Federalnej może wzrosnąć do ponad 20 bilionów dolarów w mniej niż dekadę. Dla przypomnienia suma bilansowa Fedu stale rośnie – sięgnęła w połowie kwietnia 6,36 bln USD, podczas gdy na początku marca wynosiła 4,24 bln USD.

Williams z Fedu: Nie czas na myślenie o podwyżkach stóp

Prezes nowojorskiego Fedu John Williams oświadczył w czwartek, że Rezerwa Federalna jest daleka od podniesienia stóp procentowych, dodając, że decydenci banku centralnego mają czas na opracowanie wszelkich przyszłych wskazówek dotyczących przyszłej polityki.

To nie czas na myślenie o podwyżkach stóp lub normalizacji – powiedział Williams w wywiadzie dla Yahoo Finance.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here