Naga MarketsWedług analityków z National Bank Financial, najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będzie spotkanie dotyczące dalszej polityki pieniężnej banku centralnego w USA, Rezerwy Federalnej.  Analitycy Deutsche Banku sugerują, że amerykański Fed nie powinien w tym tygodniu zmieniać polityki i prawdopodobnie utrzyma status quo. Z kolei eksperci z Danske Banku prognozują dalszy kurs popularnej pary walutowej EURUSD.


FOMC pozostawi docelowy zakres stóp bez zmian – NBF

W okresie przerwy od spotkań Fedu, komunikaty rzeczników Fedu wskazywały, że zarówno gospodarka, jak i zakres docelowy stopy funduszy znajduje się w dobrym miejscu. Sytuacja ta niewiele się zmieniła, sądząc po ustaleniach najnowszej Beżowej Księgi (Beige Book). Gospodarka Stanów Zjednoczonych nadal rozwija się nieznacznie od października do połowy listopada, co potwierdza niedawne ankiety przeprowadzone wśród menedżerów – napisano w raporcie.

W związku z tym, z wyjątkiem niekorzystnych wydarzeń na froncie handlowym USA-Chiny w najbliższych dniach, wątpimy w to, że prognoza wzrostu PKB w 2020 r. ulegnie znacznej zmianie, umożliwiając FOMC „czujne oczekiwanie”, jak to ujęła prezes Fed Cleveland Loretta Mester. Nasz podstawowy scenariusz pozostaje taki, że zakres docelowy pozostanie niezmieniony na poziomie 1,50 do 1,75% – dodano.

Fed prawdopodobnie nie zmieni polityki w tym tygodniu – Deutsche Bank

 – Spotkanie nie obejdzie się bez zainteresowania, ponieważ opublikowane zostanie najnowsze podsumowanie prognoz ekonomicznych, a uczestnicy rynku skupią się na wykresie punktowym, jak zwykle, oraz na wskazówkach, czy tendencje w dalszej polityce wśród członków się zmieniają. Piątkowy, solidny odczyt z rynku pracy prawdopodobnie da im pewność co do dalszej stabilnej perspektywy – wskazano w raporcie.

Zapowiedź FOMC: Fed wstrzymany na co najmniej kilka spotkań – Danske

Danske Bank uznaje obecną politykę Fed za odpowiednią, jednocześnie przewidując kolejną obniżkę stóp procentowych dopiero jesienią 2020 r.

Po trzech cięciach z rzędu oczekujemy, że Fed pozostanie zawieszony (docelowy zakres 1,50-1,75%), kiedy spotka się w tym tygodniu. Członkowie FOMC jasno stwierdzili, że uważają, że „obecne stanowisko polityki pieniężnej jest właściwe” i że chcą teraz poczekać i zobaczyć, jak się rozwinie sytuacja, zanim zaczną działać dalej – napisali eksperci z Danske Banku.

Eksperci uważają, iż prawdopodobnie nacisk zostanie położony na zaktualizowane „kropki” (tj. prognozę stóp procentowych). W ich ocenie istnieje szansa, że Fed może dokonać czwartej obniżki na wiosnę.

– Nie wierzymy, że USA zmierzają w kierunku recesji, ale uważamy, że gospodarka jest nieco bardziej krucha niż Fed. Gdyby Fed potwierdził swoją postawę wyczekującą, powinno dojść do krótkoterminowych spadków na parze EURUSD. Prognozujemy, że EURUSD spadnie do 1,09 w perspektywie jednego miesiąca – dodano.

FOMC powinien mieć niewielki wpływ na rynek amerykańskich papierów skarbowych, ponieważ nie oczekujemy istotnego wpływu konferencji na ceny rynkowe. Podsumowując uważamy, że rynek będzie ściśle śledził „kropki”, aby sprawdzić, czy obecne ceny rynkowe wskazujące na skumulowaną obniżkę stóp o 25 pb jesienią 2020 r. mają sens – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, źródło tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, źródło tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Cytuje : Prognozujemy, że EURUSD spadnie do 1,09 w perspektywie jednego miesiąca.
    Taka prognoze to i Ja moge przedstawic:)) , prognozuje ze EUR/USD wzrosnie o 50pip w ciagu miesiaca:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here