Naga MarketsCzego można się spodziewać po zbliżającej się decyzji Europejskiego Banku Centralnego (EBC)? Analitycy z Goldman Sachs rzucają okiem na spotkanie w sprawie polityki pieniężnej, które odbędzie się w przyszły czwartek. Eksperci z Westpac prognozują, że para walutowa EUR/USD pozostanie w 400 pipsowej konsolidacji. Tymczasem „edek” spada drugi tydzień z rzędu przebijając ważny poziom wsparcia 1,20.

  • Bank centralny utrzyma stopy procentowe bez zmian do drugiej połowy 2025 r.
  • EBC przyjmie symetryczny cel inflacyjny na poziomie 2%. Fundusz naprawczy o wartości 750 mld EUR zostanie ratyfikowany
  • Kurs EUR/USD pozostanie w efektywnym przedziale 1,1950–1,2350

W przyszłym tygodniu EBC przyspieszy zakupy PEPP – Goldman Sachs

Oczekujemy, że EBC zwiększy tempo zakupów PEPP, aby przeciwstawić się zacieśnianiu się warunków finansowych. Jednocześnie prognozujemy, że bank centralny utrzyma stopy procentowe bez zmian do drugiej połowy 2025 r. – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów EBC przyjmie symetryczny cel inflacyjny na poziomie 2%, ale uwzględni „miękkie” elementy średniego celu inflacyjnego (AIT), kładąc nacisk na trwałe spadki inflacji po zakończeniu przeglądu strategii we wrześniu.

Po stronie fiskalnej spodziewamy się, że fundusz naprawczy o wartości 750 mld EUR, który zapewni wsparcie fiskalne krajom najbardziej dotkniętym lockdownem, zostanie ratyfikowany, a wypłata środków rozpocznie się w drugim kwartale, co powinno wzmocnić euro – dodano.

Kurs euro (EUR/USD) pozostanie w przedziale 1,1950-1,2350 – Westpac

Powolny spadek na parze EUR/USD od początku 2021 roku odzwierciedla wolniejszą dystrybucję zarówno funduszy naprawczych, jak i znoszenia obostrzeń. Ekonomiści z Westpac uważają, że zakres konsolidacji 1,1950-1,2350 prawdopodobnie utrzyma się po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego (EBC) w czwartek, 11 marca.

Regionalne ograniczenia są na dobrej drodze do złagodzenia, ale rosną obawy co do utrzymywania się niektórych restrykcji. Konsekwencją ekonomiczną jest potencjalne opóźnienie ożywienia, które mogłoby osłabić optymizm, który pojawił się w ostatnich odczytach PMI – wskazano w raporcie.

EBC podkreślił ostatnio, że zachowa elastyczność programu PEPP i dysponuje dodatkowymi narzędziami politycznymi do udzielania wsparcia w razie potrzeby. Według analityków ten wydźwięk może ulec zmianie podczas spotkania EBC w przyszłym tygodniu.

Kurs EUR/USD prawdopodobnie pozostanie w efektywnym przedziale 1,1950–1,2350 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | dow jones industrial | płatność blik co to jest | bitcoin wiadomości |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here