Naga MarketsW przyszłym tygodniu w czwartek odbędzie się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Według analityków Danske Bank, spotkanie będzie koncentrować się na warunkach finansowania, realizacji programu PEPP oraz na ostrożnym spojrzeniu na popyt przy słabych perspektywach inflacji. W ich ocenie bank centralny podniesie prognozy wzrostu gospodarczego o 0,3 p.p. na lata 2021 i 2022. Jednocześnie eksperci prognozują spadek kursu pary EUR/USD do poziomu 1,15 w horyzoncie 12 miesięcy.

Kurs euro (EUR/USD) oczekuje na spotkanie EBC w przyszłym tygodniu – Danske Bank

Będzie to trudne ćwiczenie komunikacyjne, które czeka Lagarde w czwartek w przyszłym tygodniu. Spodziewamy się, że EBC przekaże rynkom narrację o wyższym wzroście, z wciąż słabą perspektywą inflacji, ale jednocześnie nieznacznie spowolni obecne zakupy PEPP – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Założenia techniczne niewiele się zmieniły od marca, więc jest wysoce prawdopodobne, że nowe projekcje EBC przedstawią jaśniejsze perspektywy gospodarcze dla strefy euro.

Jednak po stronie inflacji sytuacja pozostaje bardziej zróżnicowana. Inflacja bazowa wykazywała tendencję spadkową od początku roku. W świetle silniejszego impetu gospodarczego i wzrostu cen surowców, istnieje spora szansa, by prognozy EBC nakreśliły bardziej optymistyczny obraz krótkoterminowych perspektyw inflacji.

Nie spodziewamy się, że spotkanie EBC w przyszłym tygodniu okaże się głównym katalizatorem dla euro, poza zwykłą rewizją oczekiwań dotyczących wzrostu gospodarczego. Naszym zdaniem będzie to niewiele znaczyło dla kursu EUR/USD, który już znajduje się na podwyższonych poziomach w okolicach 1,22 – dodano.

W perspektywie krótkoterminowej rynki prawdopodobnie zwrócą uwagę na najbliższe posiedzenie FOMC, ponieważ kierunek realnych rentowności dolara był kluczowy w tworzeniu krótkoterminowych ruchów dolara na Forex, zwłaszcza w 2021 roku.

Nadal prognozujemy spadek kurs EUR/USD do 1.15 w horyzoncie 12 miesięcy – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig gielda | cd notowania | gielda forum | ropa naftowa notowania | kurs euro | akcje pgnig najnowsze wiadomosci | kurs datawalk |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here