Naga Markets"Cięcia w budżecie Federalnym są niewłaściwe" - mówi szefowa IMF, Christine Lagarde
Przed nami pierwsze posiedzenie Christine Lagarde na stanowisku prezesa EBC

Już w czwartek, 12 grudnia, odbędzie się konferencja Europejskiego Banku Centralnego (EBC), pierwsza z Christine Lagarde na stanowisku prezesa. Analitycy w Danske Banku nie oczekują zmian w polityce EBC. Eksperci z UOB wskazują, iż większość środków stymulacyjnych zostało już wdrożone przez EBC w ostatnich latach, a w ocenie TDS, najbliższa obniżka stóp procentowych może mieć miejsce dopiero w marcu przyszłego roku. Z kolei bank MUFG oczekuje spadku pary walutowej EURUSD w rejon 1,0950.


Zobacz również: Polityka ujemnych stóp EBC spotyka się z krytyką ministrów strefy euro

Nowy prezes EBC nie powinien zaskoczyć rynków – Danske Bank

W strefie euro mamy bardzo ciekawy tydzień przed pierwszym spotkaniem z prezes Lagarde na czele. Nie oczekujemy żadnych nowych komunikatów politycznych, ale uważamy, że EBC formalnie rozpocznie długo oczekiwany przegląd strategii, choć nie przewidujemy podania określonego terminu. Nasz podstawowy scenariusz dotyczy znacznego przeglądu, który obejmie ponowne sformułowanie dotyczące inflacji „poniżej, ale blisko 2%”. Jednak jest jeszcze za wcześnie, aby ocenić konsekwencje rynkowe dotychczasowych działań – napisano w raporcie Danske Banku.

EBC pozostawi stopy procentowe bez zmian w tym tygodniu – Deutsche Bank

Christine Lagarde, szefowa MFWAnalitycy Deutsche Bank sugerują, że rynek nie oczekuje w tym tygodniu żadnych zmian stóp procentowych od EBC, ale spotkanie będzie uważnie obserwowane, ponieważ jest to pierwsza decyzja w sprawie polityki pieniężnej od czasu objęcia urzędu przez Christine Lagarde.

Ciekawie będzie zobaczyć, co powie Lagarde na najbliższej konferencji prasowej i czy będą jakieś aktualizacje w przeglądzie strategicznym. W swojej zapowiedzi pod koniec ubiegłego tygodnia nasi ekonomiści napisali, że oczekują, iż Rada Prezesów „prawdopodobnie pozostanie ostrożna i postrzega bilans ryzyk jako wciąż przechylony na minus”. Jednak twierdzą również, że Lagarde wprowadzi natychmiastową zmianę i powie, że „gotowość do użycia wszystkich dostępnych instrumentów będzie uzależniona od oceny możliwych skutków ubocznych polityki monetarnej” – wskazano w raporcie.

EBC raczej powstrzyma się od zmian w polityce pieniężnej w grudniu – UOB

Powszechnie oczekuje się, że EBC nie zmieni stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu, sugeruje Lee Sue Ann, ekonomista z Grupy UOB.

– To będzie pierwsze spotkanie Christine Lagarde jako prezesa EBC. Być może nie będzie musiała zmieniać zasad polityki przez pewien czas, ponieważ najnowszy pakiet bodźców zaczyna działać. Jednak dalsze zapewnienie większej liczby bodźców może być skomplikowane, głównie dlatego, że wiele z nich zostało już wcześniej wdrożonych. Stopa depozytowa EBC osiągnęła rekordowo niski poziom -0,5%, a jej program skupu obligacji jest bliski narzuconym przez siebie limitom wysokości długu każdego kraju – uważa Lee Sue Ann.

EBC utrzyma stałą politykę – TDS

Analitycy TD Securities oczekują, że EBC utrzyma politykę na stałym poziomie i przesunęli swoją prognozę obniżek stóp procentowych o jedną czwartą punktu procentowego do marca i czerwca 2020 r.

Ponieważ dane na temat wzrostu w strefie euro ustabilizowały się na chwilę obecną, nie ma potrzeby pilnego reagowania – zauważono.

Kurs EURUSD: Siła euro będzie zależeć raczej od wydarzeń za granicą niż EBC – MUFG

Analitycy w MUFG Bank przedstawili pomysł sprzedaż pary walutowej EURUSD na poziomie 1,1060, z celem na 1,0950 i stop-lossem na 1,1120.

Zbliżamy się do końca roku i tym samym wchodzimy w okres handlu, kiedy fundamenty często stają się mniej istotne, ustępując sezonowym przepływom pozycjonowania do końca roku. Trudno jednak dostrzec dobre wyniki euro po gwałtownym spadku IP w Niemczech oraz słabszych niż oczekiwano zamówieniach fabrycznych. Porównajmy to z mocnym raportem o zatrudnieniu w USA i wiemy, że konferencja prasowa Christine Lagarde będzie trudniejsza niż Jerome Powella. Technicznie rzecz biorąc, kurs EURUSD pozostaje pod presją sprzedających po przetestowaniu linii oporu wyznaczonej przez szczyty w czerwcu i listopadzie – napisano w raporcie.

Ponadto w przyszłym tygodniu trudno przewidzieć czynnik ryzyka – wynik negocjacji handlowych USA-Chiny. Oczekujemy, że taryfy 15 grudnia zostaną przełożone, ale jeśli rynki zaczną się tym martwić, awersja do ryzyka może wzrosnąć, a pozycje długie na EUR mogą zostać zredukowane, co może przyczynić się do jego wzmożonej deprecjacji – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym źródło tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym źródło tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here