Naga MarketseuroW ciągu ostatniego tygodnia euro nieznacznie spadło w stosunku do dolara amerykańskiego. Głównym ryzykiem dla wspólnej waluty w nadchodzącym tygodniu będzie posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) w czwartek. Według ekonomistów MUFG Banku, rozbieżne dyskusje na temat polityki luzowania ilościowego w EBC i Fed będą miały w najbliższym czasie wpływ na kurs EUR/USD, ale nie wywołają trwałego odwrócenia trendu wzrostowego. „Edek” konsoliduje w poniedziałek w okolicach 1,2160.

  • Poprawiające się perspektywy wzrostu raczej nie okażą się wystarczające, aby skłonić EBC do ogłoszenia spowolnienia tempa zakupów QE
  • Gołębie komentarze ze strony urzędników EBC odsunęły w dal oczekiwania na wczesne ograniczenie łagodzenia ilościowego
  • Większość ekonomistów prognozuje, że EBC ogłosi we wrześniu wolniejsze zakupy QE
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs euro (EUR/USD): EBC będzie tłumił rentowności w strefie euro – MUFG

Poprawiające się perspektywy wzrostu raczej nie okażą się wystarczające, aby skłonić EBC do ogłoszenia spowolnienia tempa zakupów QE. Niedawne gołębie komentarze ze strony urzędników EBC odsunęły w dal oczekiwania na wczesne ograniczenie łagodzenia ilościowego. Większość ekonomistów prognozuje teraz, że EBC ogłosi we wrześniu wolniejsze zakupy QE – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekuje się również, że EBC opublikuje wnioski z przeglądu strategii polityki pieniężnej we wrześniu, co wydaje się być głównym ryzykiem. Niechęć EBC do tak szybkiego spowolnienia zakupów odzwierciedla obawy dotyczące ryzyka przedwczesnego zaostrzenia warunków finansowych i w efekcie osłabienia ożywienia.

Oczekujemy, że EBC zasygnalizuje w przyszłym tygodniu, że „zakupy zostaną utrzymane w obecnym tempie”. Reakcja rynku powinna być ograniczona, ponieważ rentowności w strefie euro już spadły w ostatnich tygodniach. W ciągu pierwszej godziny po dwóch ostatnich decyzjach w sprawie polityki EBC euro nieznacznie się osłabiło. Tym razem spodziewamy się podobnej reakcji – dodano.

Niedawno pojawiła się rozbieżność między stanowiskami EBC a amerykańskim Fed, który zasygnalizował chęć przedyskutowania ograniczenia QE na nadchodzących spotkaniach. Pomoże to stłumić dynamikę wzrostową EUR/USD.

Jednak zmiany te nie są wystarczające, aby zmienić nasze zwyżkowe perspektywy dla pary w perspektywie krótkoterminowej – podkreślono.

Kurs euro (EUR) oczekuje na Super Czwartek – ING

Najważniejszym wydarzeniem dla euro w tym tygodniu będzie czwartkowe posiedzenie EBC. Zespół ING wskazuje, że rynki wycofały się z pomysłu, iż EBC spowolni zakupy w ramach programu PEPP.

Potencjalnie oznacza to, że po tym spotkaniu EUR nie będzie miał wiele negatywnych czynników. EBC nie będzie chciał zrobić nic, aby zachęcić do silniejszego euro, ale wydaje się, że trudno im przyjąć bardziej gołębie stanowisko niż dotychczas – wskazano w raporcie.

invest

EBC utrzyma stopy bez zmian – UOB

Lee Sue Ann, ekonomistka z grupy UOB, komentuje nadchodzące wydarzenie EBC, które odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Ostatnia zapowiedź EBC – że zakupy w ramach Pandemic Emergency Purchase Program (PEPP) będą realizowane w następnym kwartale w znacznie szybszym tempie niż w pierwszych miesiącach tego roku – wzmacnia nasz pogląd, że bank centralny pozostanie wysoce akomodacyjny na dłużej – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cyfrowy polsat akcje | akcje pgnig | notowania złotego | wykres kryptowalut | bitcoin aktualności | polski złoty kurs | usa 500 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here