Naga Markets


Najważniejsza wiadomość, która dotrze w tym tygodniu ze strefy euro, związana jest z Europejskim Bankiem Centralnym (EBC). W czwartek 26 kwietnia 2018 roku EBC ogłosi swoją decyzję, czy podniesie, obniży czy utrzyma stabilne stopy procentowe. Decyzję tę uznaje się za ważną, ponieważ stopy procentowe stanowią istotny element polityki pieniężnej każdego banku centralnego.

Analitycy rynkowi oczekują, że Rada Prezesów EBC utrzyma stopy procentowe banku centralnego strefy euro na niezmienionym poziomie 0%. Pomimo środków stymulacyjnych wdrożonych przez EBC, w tym programu luzowania ilościowego (QE) działającego od 2015 r., inflacja w strefie euro nadal odbiega od wyznaczonego celu w wysokości 2 %. Z tego powodu Rada Zarządzająca EBC nadal niechętnie podnosi koszty finansowania zewnętrznego, chociaż w ostatnich miesiącach Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) i Bank Anglii (BoE) poczyniły już kroki w celu podniesienia referencyjnych stóp procentowych.

Analitycy przewidują kolejną podwyżkę stóp EBC

Analitycy z dużych banków spekulowali jednak na temat terminu, w którym bank centralny strefy euro będzie podążał za Fed i BoE przy podnoszeniu stóp procentowych. Ekonomiści z Nordea Bank AB, jednej z największych grup usług finansowych w Skandynawii, napisali w raporcie opublikowanym 18 kwietnia 2018 r., że perspektywy inflacyjne odegrają kluczową rolę w momencie, gdy EBC podejmie decyzję o wyjściu z luźnej polityki pieniężnej ostatnich 3 lat. “Przewidujemy, że wyjście EBC będzie procesem stopniowym. Spodziewamy się, że do końca pierwszego kwartału 2019 roku EBC będzie w dalszym ciągu w coraz wolniejszym tempie dokonywał zakupów aktywów, a pod koniec 2019 roku po raz pierwszy podniesie stopy procentowe” – czytamy w raporcie.

We wtorek, 24 kwietnia 2018 r., raport opublikowany przez Nomurę, która jest grupą finansową z siedzibą w Azji, pokazał, że jej analitycy są zgodni co do tego, że po posiedzeniu Rady Zarządzającej nie oczekują żadnych zmian w polityce EBC. “Rzeczywiście, naszym zdaniem pojawi się bardzo niewiele nowych informacji, które mogłyby w znaczący sposób zmienić oczekiwania inwestorów co do przyszłej polityki EBC. Podczas sesji pytań i odpowiedzi Mario Draghi, który jest prezesem EBC, zostanie prawdopodobnie zapytany o aktualną tendencję w kierunku rozczarowujących danych. Prawdopodobnie będzie to częściowo związane z czynnikami tymczasowymi, takimi jak niepokoje na rynku pracy i złe warunki pogodowe”, jak stwierdzono w raporcie Nomury.

Zespół badawczy Danske Bank ogłosił w raporcie opublikowanym 20 kwietnia 2018 r., że zmienił swoje prognozy dotyczące wzrostu stóp procentowych EBC. Analitycy banku zauważyli, że spodziewają się kolejnej podwyżki stóp procentowych w grudniu 2019 roku, znacznie później niż w czerwcu 2019 roku, co było ich poprzednim szacunkiem. Ekonomiści Danske Bank sugerują, że powodem opóźnienia wzrostu kosztów finansowania zewnętrznego jest zwiększone ryzyko spadku wzrostu i inflacji, dodając, że “naszym zdaniem wzrost stóp procentowych nastąpi dopiero wtedy, gdy inflacja wejdzie na samowystarczalną ścieżkę prowadzącą do celu 2 % w perspektywie średnioterminowej”.

STO i euro

Euro do dolara amerykańskiego, do funta brytyjskiego i do jena japońskiego to tylko trzy pary walutowe, którymi można handlować na platformie STO. Klienci STO mogą wybrać spośród ponad 30 par walutowych i zaplanować dla nich odpowiednią strategię . STO zapewnia inwestorom codzienną analizę fundamentalną i techniczną, która ma na celu zmniejszenie ryzyka tradingowego.

Handel Forex i CFD, które są produktami lewarowanymi, są inwestycjami wysokiego ryzyka i narażają Twój kapitał na ryzyko. Mogą Państwo ponieść stratę części lub całości zainwestowanego kapitału. Tylko spekuluj pieniędzmi, na których utratę możesz sobie pozwolić.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here