Naga MarketsBez wątpienia najważniejszym wydarzeniem dzisiejszej sesji będzie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Analitycy oczekują wzrostu w okolicach 180 tysięcy osób. Byłoby to więc 124 tys. mniej niż przed miesiącem, kiedy to zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) wyniosła aż +304 tys. etatów. 


Zbliżamy się do momentu publikacji, więc pragniemy zaprezentować prognozy ekonomistów i badaczy rynku z pięciu dużych banków inwestycyjnych. Większość ekspertów spodziewa się, że lutowy NFP w USA będzie plasował się w przedziale od 175 tys do 190 tys, po bardzo dobrym odczycie 304 tys w styczniu. Ponadto analitycy prognozują, że stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych spadnie o jedną dziesiątą do 3,9%.

Deutsche Bank

– Konsensus wskazuje na solidny odczyt. Nasze oczekiwania dotyczące NFP wynoszą 185 tys. Uważamy, że płace wzrosną o 0,3%, a stopa bezrobocia spadnie o jedną dziesiątą do 3,9%.

Westpac

– Po silnym 2018 roku, wzrost zatrudnienia rozpoczął się w 2019 r. z niezwykłą siłą, a zatrudnienie poza rolnictwem wzrosło o 304 tys. w styczniu. Co prawda zatrudnienie w poprzednich dwóch miesiącach zostało zrewidowane o 70 tys, ale mimo to wskazanie na poziomie 234 tys. jest niewątpliwie dalej silne.

– W lutym spodziewamy się spowolnienia w odczycie NFP do około 175 tys. Jeśli tak się stanie będzie to oznaczało, iż tempo wzrostu zatrudnienia w USA za I kw. w tym roku będzie równie wysokie, co w roku poprzednim. W związku z tym oczekujemy, że stopa bezrobocia będzie systematycznie spadać w kierunku 3,5%.

TD Securities

– Oczekujemy, że odczyt non-farm payrolls wyniesie 190 tys w lutym. W szczególności widzimy możliwość spadku zatrudnienia w branży budowlanej i wypoczynkowej/hotelarskiej, biorąc pod uwagę niedawną ponadprzeciętną siłę w tych sektorach.

– Spodziewamy się spadku stopy bezrobocia do 3,9% w lutym, ponieważ zwolnieni pracownicy federalni opuszczają status “bezrobotnego na czas określony”. Na koniec oczekujemy wzrostu płac o 0,3% m/m.

Danske Bank

– W USA raport o zatrudnieniu jest najważniejszym wydarzeniem w ciągu całego miesiąca. Sądzimy, że średnie godzinowe płace wzrosły o 0,25% m/m w lutym, co oznacza wzrost rocznej stopy wzrostu do 3,3% r/r, z 3,2% r/r. Celujemy w odczyt NFP na poziomie 190 tys.

– Jeśli chodzi o zatrudnienie poza rolnictwem, to wydaje się, że wzrost zatrudnienia utrzyma wysoki poziom i ustabilizuje się na obecnym poziomie 1,7% r/r. W chwili obecnej rynek pracy jest nadal silny, ale naszym zdaniem ważne jest, aby zwracać uwagę na wszelkie oznaki spadku zatrudnienia.

ING

– Uważamy, że pomimo globalnego środowiska pełnego rosnących ryzyk – rynek pracy w Stanach Zjednoczonych pozostaje silny. Wzrost płac dla pracowników pełnoetatowych ostatecznie wzrósł w styczniu do 1,8% r/r po siedmiu miesiącach konsekwentnych spadków. W piątek zobaczymy czy utrzyma się ta tendencja wzrostowa, ponieważ dodatkowo wzmocni to naszą opinię, że pod koniec tego roku wznowione zostaną podwyżki stóp procentowych przez FED.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here