Naga MarketsPrognozy Commerzbank i Goldman Sachs dla EUR/USD, co dalej z kursem euro do dolaraW ostatnim czasie mogliśmy obserwować mieszane nastroje na głównej parze walutowej. Kurs euro do dolara EUR/USD rozpoczął ubiegły tydzień od spadków. Przecena przyspieszyła po plotkach dotyczących ewentualnego cięcia stóp procentowych przez EBC, jednak notowania wyhamowały na wysokości poziomu 1,2060. Ostatecznie większość spadków z ostatnich dni została wymazana, notowania pod koniec tygodnia wróciła w rejony 1,2130. Jednak co dalej?

Kurs euro do dolara z perspektywą dalszych wzrostów?

Jak powiedział analityk Commerzbanku – Karen Jones, w średnim terminie na kursie euro do dolara EUR/USD należy oczekiwać kontynuacji ruchu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jego zdaniem możliwe że na kursie euro do dolara zakończyła się potencjalna korekta abc, co zgodnie z teorią fal Elliotta może wskazywać na powrót do wzrostów. Jeżeli w średnim terminie tendencja wzrostowa utrzyma się niewykluczony jest ruch w kierunku 1,2556, a nawet 1,2624.

Z kolei Zach Pandl, analityk Goldman Sachs, jest zdania, że w perspektywie najbliższych dwunastu miesięcy kurs EUR/USD znajdzie się nawet na poziomie 1,28. Wzrosty na euro mają być oparta między innymi optymistycznymi prognozami do co wzrostu gospodarczego w strefie euro po zakończeniu pandemii.

Zagrożeniem w krótkim terminie dla głównej pary walutowej może być niestabilna sytuacja polityczna we Włoszech, jednak nie powinno to wpłynąć na naszą długoterminową prognozę, która zakłada wzrosty do wzmożonego poziomu 1,28 w najbliższych 12 miesiącach.

Zobacz także: Kurs funta GBP/PLN odbija od kluczowego oporu. Ile będą kosztowały dolar USD/PLN, euro (EUR/PLN) i frank (CHF/PLN) po weekendzie?

Natomiast zdaniem ekonomisty UniCredit, Thomasa Strobel uważa, że dane o PKB z USA, który poznamy w przyszłym tygodniu nie powinny mieć dużego wpływu na kurs głównej pary walutowej.

Jego zdaniem ważne będzie to jak będzie wyglądała dalsza polityka Fed. N aostanim spotkaniu prezes Fed wykluczył jednak jakiekolwiek zmiany w polityce monetarnej, powiedział, że na razie jest jeszcze za wcześnie aby myśleć o zmniejszeniu programu QE, co powinno działać na korzyść dalszych wzrostów na EUR/USD.

EUR/USD pozostaje w trendzie

Patrząc na sytuację techniczną na interwale dziennym, notowani od dłuższego czasu utrzymują się w tendencji wzrostowej.

Na początku stycznia doszło do pojawienia się sprzedających na wysokości oporu przy 1,2330 zł, przez co rozpoczęła się korekta spadkowa. Niemniej na razie nie wydaje się aby cofnięcie mogło zagrażać długoterminowej tendencji.

Kluczowym wsparciem w krótkim terminie pozostaje poziom 1,2060, gdzie znajdują się lokalne dołki. Nawet w przypadku jego zanegowania, kolejnymi ważnymi poziomami, są okrągły 1,20, gdzie znajduje się maksimum z września, a także 1,1930, gdzie wypada dolne ograniczenie układu 1:1.

Oporem pozostałej wspomniany poziom 1,2330, który jest pierwszym docelowym celem dla kupujących.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał D1

Przeczytaj również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 | bitcoin wykres | bitcoin cena wykres | cd projekt akcje | rynek kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here