Naga MarketsW ciągu ostatnich kilku lat Ripple pojawił się na pierwszych stronach gazet, stając na czele procesu ustanawiania znaczących relacji z tradycyjnymi instytucjami finansowymi na całym świecie. W przeciwieństwie do wielu swoich odpowiedników, projekt nadal koncentruje się na transakcjach transgranicznych, realizując swój główny cel, jakim jest zrewolucjonizowanie płatności międzynarodowych za pomocą innowacyjnych rozwiązań.

  • Ripple sięga korzeniami do 2004 roku, kiedy to Ryan Fugger naszkicował pierwszy prototyp zdecentralizowanego systemu płatności o nazwie RipplePay
  • XRP to kryptowaluta natywna sieci Ripple. XRP nie jest tym samym co Ripple, chociaż nazwy te są używane zamiennie
  • Zdaniem Cryptoground.com, XRP może kosztować niemal 2 USD w przeciągu kolejnych 5 lat

Ripple i kryptowaluta XRP

Rodzima waluta XRP jest trzecią kryptowalutą pod względem kapitalizacji depcząc po piętach weteranom branży – Bitcoinowi (BTC) i Ethereumowi (ETH).

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak po tym, jak niesławna krypto-zima uderzyła w branżę w 2018 roku, cena altcoina z trudem zbliża się do swoich rekordowych notowań. Ponadto wiele osób nadal spiera się o naturę tego krypto, wywołując wiele kontrowersji wokół projektu i wątpliwości co do jego przyszłości.

Teraz, gdy XRP dąży do tego, aby w końcu handlować powyżej $0,30, inwestorzy ze społeczności stawiają zakłady na to, czy moneta będzie w stanie przekroczyć $1 do końca tego roku.

Chcesz inwestować w walutę Ripple, ale nie wiesz, jak ma ona funkcjonować w przewidywalnej przyszłości? Jesteśmy na to przygotowani by Ci pomóc . W tym artykule podsumowujemy podstawy projektu, przeglądamy jego ostatnie wahania cen i sprawdzamy, jak wyglądają ostatnie prognozy cenowe XRP na rok 2020 i kolejne lata.

HANLDUJ NA KRYPTOWALUTACH I XRP RAZEM Z CAPITAL.COM

O co chodzi z Ripple?

Ripple sięga korzeniami do 2004 roku, kiedy to Ryan Fugger naszkicował pierwszy prototyp zdecentralizowanego systemu płatności o nazwie RipplePay. Rok później system ten został uruchomiony w celu zaoferowania niezawodnych rozwiązań płatniczych w ramach globalnej sieci.

W 2012 roku został on przemianowany na OpenCoin. Od tego czasu celem projektu jest opracowanie protokołu zapewniającego innowacyjne i użyteczne rozwiązania płatnicze dla banków i dużych instytucji finansowych. W 2015 roku firma powróciła do swojej obecnej nazwy – Ripple.

System jest zasilany przez kryptowalutę XRP. Moneta została zaprojektowana w celu usprawnienia transakcji finansowych poprzez uczynienie ich szybszymi i tańszymi.

Co czyni Ripple’a atrakcyjnym dla inwestorów?

W przeciwieństwie do innych kryptowalut, projekt nie próbuje przeciwstawić się obecnemu systemowi finansowemu bankom i rządom. W rzeczywistości Ripple robi wszystko, co w jego mocy, aby się z nim zintegrować.

Przy tak wysokich ambicjach, projekt powinien osiągnąć sukces.

Ripple potwierdził, że podpisał ponad 300 umów partnerskich z klientami bankowymi i finansowymi. Na liście znajdują się niektóre znane na całym świecie nazwy, takie jak Euro Exim Bank, Barclays, HSBC, Accenture, MoneyGram, JNFX, FTCS, BFC Bahrain, ConnectPay, Ahli Bank of Kuwait, Transpaygo, GMT i WorldCom Finance.

Rok temu dyrektor generalny firmy, Brad Garlinghouse, powiedział: “Teraz podpisujemy umowy z dwoma – czasami trzema – nowymi klientami w tygodniu. W zeszłym roku odnotowaliśmy również 350-procentowy wzrost liczby klientów wysyłających płatności na żywo, a także zaczynamy dostrzegać, że coraz więcej klientów przełącza “pstryczek” i wykorzystuje XRP dla płatności na żądanie”.

W październiku 2019 roku Bank of America potwierdził współpracę z Ripple’s XRP Ledger w celu przetestowania technologii księgi rozdzielonej w zakresie płatności transgranicznych. Stwierdzono jednakże, że instytucja ta nie planuje jeszcze rozpocząć korzystania z XRP.

Zaledwie tydzień temu inna duża instytucja finansowa nawiązała współpracę z Ripple’em. Narodowy Bank Egiptu podpisał umowę o współpracy w celu ustanowienia nowych kanałów dla przekazów pieniężnych.

Najnowsze wiadomości dowodzą dwóch rzeczy. Po pierwsze – istnieje duże zainteresowanie ze strony instytucji. Po drugie – główny zespół Ripple’a może pochwalić się dużymi kompetencjami strategicznymi.

Powszechne uznanie dla projektu stale zwiększa zaufanie inwestorów co do jego świetlanej przyszłości.

Capitalcom

Wyniki XRP na przestrzeni lat: spadająca gwiazda?

Czy powinienem inwestować w Ripple’a? Wiele osób zadało sobie to pytanie już w 2018 r. po tym, jak w ciągu niecałego roku zobaczyło skok monety z 0,006$ do ponad 3,8$.

Moneta pojawiła się na rynku w 2012 roku z przybliżoną ceną 0,005$. Jej wartość pozostała dość niezmienna aż do roku 2017, kiedy to cały przemysł kryptograficzny przeżywał oszałamiający boom.

Pierwszy szczyt cenowy nastąpił w maju 2017 roku. W tym czasie, w czasie otwarcia biura Ripple’a w Bombaju, wartość XRP wzrosła do 0,36 USD za monetę. Ceny oscylowały wokół przedziału 0,20$ przez następne sześć miesięcy.

Drugi szczyt nastąpił w styczniu 2018 roku. W dniu 4 stycznia, XRP osiągnął swój najwyższy w historii poziom 3,84 dolarów. Jednak w kolejnych miesiącach cena zaczęła stopniowo spadać, a we wrześniu kurs spadł do 0,29 USD. Krótkotrwały wzrost podniósł cenę do 0,56 USD. XRP zamknął rok 2018 na poziomie 0,35 USD.

W 2019 r. moneta nie miała żadnych znaczących przełomów, utrzymując się w przedziale od 0,2 do 0,5 USD. Po spadku w grudniu do poziomu 0,17 USD, cena trzeciej co do wielkości kryptowaluty wzrosła do 0,33 USD w ciągu kolejnych ośmiu tygodni, co oznacza wzrost o prawie 100 proc.

Teraz, gdy XRP osiąga poziom około 0,30 USD, analitycy są podzieleni co do jej przyszłości. Niektórzy są pewni, że w przypadku znaczącego altcoinu istnieje większe prawdopodobieństwo wzrostu, podczas gdy inni twierdzą, że może on ponownie gwałtownie spaść.

Analizując dynamikę kursu XRP, łatwo zauważyć, że wiadomości Ripple’a odgrywają kluczową rolę w wycenie monety. Za każdym razem, gdy firma ogłasza nową współpracę z dużym bankiem lub serwisem płatniczym, zawsze powoduje to krótkoterminowe podwyżki cen  XRP.

Ale czy projekt będzie w stanie przeforsować swoją usługę jeszcze bardziej? Dowiedzmy się, jak wygląda najnowsza prognoza Ripple’a (XRP).

Jaka jest przyszłość: Ripple prognozy 2020 i na kolejne lata

Kilku gigantów finansowych, takich jak JPMorgan, pracuje obecnie nad wprowadzeniem swoich własnych aktywów cyfrowych, z których część prawdopodobnie będzie oferować usługi bardzo podobne do usług Ripple’a. Jeśli tak się faktycznie stanie, wskaźnik przyjęcia XRP znacznie spadnie, co doprowadzi do ewentualnej dewaluacji monety.

Pozostaje to jedną z największych kwestii, które budzą wiele obaw co do przyszłości projektu. Jedynym sposobem na uniknięcie tego niedźwiedziego scenariusza dla Ripple’a jest rozpoczęcie promocji jego waluty nie tylko jako środka płatniczego, ale również jako narzędzia inwestycyjnego.

Patrząc w przyszłość, Brad Garlinghouse powiedział Bloombergowi: “Nie myślę o cenie XRP w perspektywie krótkoterminowej”. Myślę, że jeśli uda nam się sprawić, by XRP był najbardziej efektywny pod względem szybkości transakcji i jej kosztów, coraz więcej osób będzie z niego korzystać”.

Podczas gdy determinacja Garlinghouse’a, by pracować nad nim na dłuższą metę, może uspokoić niektórych inwestorów, czy jednak wszyscy analitycy pozostają równie optymistyczni? Czy w Ripple warto inwestować w 2020 roku?

Crypto Rand, wybitny analityk kryptowalut i osobowość branży, która ma ponad 200.000 zwolenników na Twitterze, powiedział, że jeśli XRP złamie obecny zakres cen – $0,30 do $0,31 – ceny prawdopodobnie wystrzelą w kosmos. Jego wykres sugerował, że jeśli cena zamknie się kilka razy dziennie powyżej 0,31 USD, to będzie ona ustawiona na co najmniej 50-procentowy skok w kierunku oporu w wysokości 0,47 USD.

Josh Olszewicz, analityk w firmie Brave New Coin, dostawcy danych o kryptowalutach, poparł tę prognozę. Skomentował on, że jeśli XRP zdoła przełamać się powyżej $0,30, czyli historycznego poziomu oporu, kryptowaluta może wzrosnąć o 66 procent do $0,50 w kolejnych miesiącach po tym zdarzeniu.

W międzyczasie Peter Brandt, weteran handlu surowcami, powiedział, że cena XRP ma szansę obniżyć się do zaledwie 0,2071 USD w perspektywie krótkoterminowej.

Według serwisu prognostycznego WalletInvestor.com, XRP to “zła, obarczona wysokim ryzykiem 1-roczna inwestycja”. W ciągu jednego roku cena monety ma spaść do 0,02 USD do grudnia 2020 roku. W ciągu pięciu lat przewiduje się, że ta krypto waluta będzie handlować na 0,029 USD w lutym 2025 roku.

TradingBeasts.com prognozuje, że cena XRP osiągnie 0.361 dolarów na początku marca. W dłuższej perspektywie czasowej, moneta nie powinna ulegać dużym wahaniom, a średnia tegoroczna cena wyniesie 0.34$. Do grudnia 2025 r. serwis szacuje, że kurs trochę wzrośnie, a handel wyniesie 0,52 USD.

Na podstawie opinii innego popularnego serwisu prognostycznego Longforecast.com, w artykule Ripple prognozy,  cena XRP na grudzień 2020 r. wynosi 0,17 USD. W 2022 r. prognozują oni gwałtowny spadek, przy czym do końca roku kurs spadnie aż do 0,09.

 

Znacznie bardziej optymistyczną prognozę cenową Ripple’a oferuje Cryptoground.com. Prognozują oni, że XRP osiągnie poziom 0,348 USD w ciągu jednego roku, zyskując prawie 28%. Oczekuje się, że wzrost ten będzie kontynuowany, a moneta osiągnie 1,9422$ w ciągu pięciu lat.

Patrząc w przyszłość, DigitalCoinPrice.com podaje w swojej prognozie Ripple’a, że XRP będzie miał umiarkowany wzrost kursu. Oczekuje się, że pozytywny trend będzie dominował, z obrotem monetą na poziomie 0,54 USD do końca 2020 roku. Patrząc w przyszłość, prognozują oni, że do 2025 roku ta krypto waluta osiągnie 1,23 USD.

Wreszcie, w prognozie cenowej Ripple’a (XRP) przedstawionej przez CoinSwitch, oczekuje się, że cena XRP będzie stopniowo rosła, osiągając w połowie roku poziom 1,10 USD. Uważają oni, że jeśli Ripple będzie nadal rozwijał się w szybkim tempie i będzie posiadał niezależne platformy handlowe i kanały inwestycyjne, takie jak Bitcoin i Ethereum, moneta będzie w stanie dotknąć poziomu 2 dolarów do 2021 roku.

Więc, czy Ripple to dobra inwestycja?

Oczywiście, jak w przypadku każdego innego aktywu, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wyzwaniem przy wyborze waluty kryptograficznej, w którą należy inwestować, jest to, że rynek jest bardzo dynamiczny. Jego zmienność sprawia, że raczej trudno jest przewidzieć, jaka będzie cena monety cyfrowej w ciągu kilku godzin, a jeszcze trudniej jest podać prognozy długoterminowe.

Podczas gdy Ripple rośnie w szybkim tempie i przyciąga wiele uwagi ze strony dużych instytucji finansowych, wiele osób nadal spiera się, czy projekt ten będzie w stanie rozwijać się w warunkach rosnącej konkurencji.

Rozważając inwestycję w Ripple,  należy zawsze brać pod uwagę najnowsze analizy techniczne, opinie ekspertów i trendy rynkowe. Zawsze ważne jest, aby uzbroić się w jak najwięcej wiedzy w celu zbudowania zwycięskiej strategii inwestycyjnej.

Jeśli uważasz, że nie jesteś gotowy do podjęcia długoterminowych zobowiązań inwestycyjnych, ale nadal chcesz spróbować skorzystać ze zmienności rynku kryptowalutowego, możesz to zrobić poprzez kontrakty na różnice kursowe (CFD).

Możesz dowiedzieć się więcej o handlu CFD za pomocą darmowych kursów online i dowiedzieć się, jak inwestować w Ripple CFD, czytając nasz obszerny przewodnik. Bądź zawsze na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o Ripple z Capital.com.

Więc, co sądzisz o przyszłości tej cyfrowej monety? Jesteś niedźwiedziem czy bykiem? Czy masz własną prognozę cen Ripple?

Capital.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. To zadziwiające że kryptowaluta tak ugruntowana i z takim potencjałem i z takimi ceo słabo się rozwija i nie kosztuje 5-20 usd, jakim cudem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here