Naga Marketswiedźmin geraltW raporcie datowanym na 16 października, dom maklerski mBanku rekomenduje „redukowanie” pozycji na akcjach CD Projekt i ustala cenę docelową na poziomie 136,30 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie bieżącej na poziomie 158,60 zł. Pomimo pozytywnych prognoz przedstawianych przez mBank, obecna cena zbyt agresywnie dyskontuje dobre założenia wynikowe, w związku z tym zespól analityczny instytucji zakłada kontynuację spadków notowań.

„Przyjęcie Cyberpunk 2077 (C2077) przez środowisko graczy pokazało jakim zainteresowaniem cieszy się najnowsza produkcja CD Projekt RED (CDR). Prezentacja zwiastuna C2077 była jednym z najważniejszych wydarzeń targów E3, a sama produkcja zebrała rekordową ilość nagród podczas targów. Znacznie wyższe zainteresowanie C2077 niż Wiedźminem 3: Dziki Gon (W3), wzrost rozpoznawalności studia oraz wyższa baza konsol powinny przełożyć pozytywnie na wolumen sprzedaży C2077 (zakładamy 14,6 mln sztuk w 2020 roku)” – poinformował mBank w rekomendacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prognozy mBanku zakładają, że w stosunku do ostatniego raportu spółki, zysk netto za 2018 roku spadnie o 9,5%, a w 2019 o 75%, przekładając się na odbicie dopiero za dwa lata (zapewniając dynamikę rzędu 28%) i osiągnięcie trzykrotnie wyższego rezultatu na poziomie 822 mln zł.

„Obecnie Spółka przygotowuje się do oficjalnej premiery gry Gwint oraz jednoosobowej kampanii Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, które powinny zasilić wynik Spółki w 4Q’18. Podwyższamy nasze założenia FCF na kolejne lata i zakładamy, że CDR będzie generować średniorocznie 662 mln PLN FCF w latach 2018-27P (vs. 370 mln PLN w okresie premiery W3). Pomimo nadprzeciętnych zdolności Studia w obszarze tworzenia gier oraz potencjału do zwiększania wyników w przyszłych okresach, uważamy że obecna wycena dyskontuje zbyt agresywne założenia wyników na kolejne lata i podtrzymujemy naszą negatywną rekomendację, podwyższając cenę docelową do 136,30 PLN” – podsumowuje mBank. Cena docelowa oznacza potencjał osunięcia o kolejne 14% w skali kolejnych miesięcy.

CD Projekt 22.10.2018

Od strony technicznej poziom docelowy nie jest mocno oddalony od minimów czerwcowych 141,00, w których kierunku zmierzać może cena po ostatecznym pokonaniu obecnej strefy wsparcia, która jest nieprzerwanie testowana od tygodnia. Co więcej formacja podwójnego szczytu wyznacza zasięg ruchu na poziomie 100 zł za akcję.

Autorem rekomendacji jest Piotr Bogusz, jej pełna treść dostępna jest pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here