Naga Markets

Prognozy Cardano (ADA): kiedy kryptowaluta powróci do wrześniowych szczytów?Cardano (ADA) szósta co do wielkości pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluta na świecie po osiągnięciu wrześniowych szczytów szybko straciła na wartości. Pomimo iż największe światowe cyfrowe aktywa, takie jak Bitcoin i Ethereum ustanowiły niedawno swoje nowe rekordy, notowania ADA cechują się znacznie mniejszym optymizmem. Co czeka kryptowalutę w nadchodzących miesiącach? W tym artykule przyjrzyjmy się, jak doszło do obecnej sytuacji i co sugeruje analiza techniczna.

  • Cardano we wrześniu osiągnęło swój ATH na poziomie 3,10 USD, jednak niedługo później cena aktywa spadła w okolice 2,10 USD
  • Kryptowaluta ADA wciąż jest bardzo popularna i znajduje się na szóstym miejscu kapitalizacji rynkowej wśród cyfrowych aktywów
  • W tym artykule przyjrzyjmy się najnowszym osiągnięciom projektu oraz najnowszym przewidywaniom dotyczącym kryptowaluty
  • Oryginalny artykuł został przygotowany przez analityków Capital.com i dostępny jest w tym miejscu

Cardano robi wszystko aby wrócić do wzrostów

ADA, czyli rodzima kryptowaluta na blockchainie Cardano, 2 września wzrosła o przeszło 26%, ustanawiając tym samym swój nowy rekord na poziomie 3,10 USD. Cyfrowe aktywo poprawiło wówczas swój ATH, przebijając ostatni szczyt, znajdujący się na poziomie 2,46 USD o 0,64 USD. Sam wzrost wartości spowodowany był ogłoszeniem 1 września przez deweloperów InputOutput (IOHK) informacji o sieci testowej Cardano, która miała obsługiwać inteligentne kontrakty. Finalne uruchomienie sieci miało miejsce 12 września wraz ze wdrożeniem aktualizacji o nazwie Alonzo.Wykres ceny Cardano. Źródło: investing.com
Wykres ceny Cardano. Źródło: investing.com

– Pozwalając skryptom Plutusa na pisanie i nadzorowanie on-chain, będziemy mieli szkielet dla nowej zdecentralizowanej platformy aplikacji (DApp), pozwalających na użycie DApp i zdecentralizowanych finansów (DeFi) -zarówno od prostych aplikacji typu swap, po zdecentralizowane giełdy (DEXs), a także bardziej złożone programy obliczeniowe, takie jak Oracles i kryptowaluty wspierane algorytmami stablecoins – stwierdził w oświadczeniu zespół deweloperów InputOutput.

Ponadto pod koniec września IOHK zamieściło kilka innych ogłoszeń dotyczących kryptowalut Cardano podczas Cardano Summit.

Cardano w kwestii technologii nie pozostaje w tyle

W dniu 26 września platforma COTI została ogłoszona jako oficjalny emitent Djed, nowego stablecoina dla Cardano.

– Djed działa poprzez utrzymywanie rezerwy monet bazowych, jednocześnie tworząc i spalając różne inne aktywa i monety rezerwowe. Został zaprojektowany tak, aby być używanym do regulowania opłat transakcyjnych w sieci Cardano. Jedną z korzyści jest uczynienie kosztów transakcji bardziej przewidywalnymi, a więc uniknięcie zmiennych i wygórowanych opłat za gaz dla użytkowników – napisał zespół IOHK.

W celu podtrzymania wzrostów, Cardano ogłosiło również szereg innych aktywności między innymi partnerstwo z firmą veritree, zajmującą się weryfikacją rekultywacji gruntów i sadzenia drzew. Kryptowaluta podjęła również współprace z platformą esportową i gamingową Rival, aby rozwinąć rynki NFT. Nawiązała również relacje z funduszem venture fintech UBX, aby stworzyć publiczną pulę zakładów Cardano. Innym rozwiązaniem było partnerstwo z AID tech, mające zapewnić doradztwo techniczne dla produktów finansowych, płatniczych i ubezpieczeniowych.

25 września IOHK ogłosił wiadomość o nowym funduszu Cardano skoncentrowanym wyłącznie na Afryce, który planuje zainwestować 6 mln USD w projekty blockchain na całym kontynencie. Trzy dni później 28 września świat obiegła informacja, że IOHK zawarł strategiczny sojusz z amerykańską firmą Dish Network, w celu zbadania wykorzystania Cardano blockchain w całej sieci telewizji satelitarnej i telefonii komórkowej.

Cena Cardano w ujęciu rocznym
Cena Cardano w ujęciu rocznym

Dlaczego ADA spadło?

Cardano po osiągnięciu ATH nie było w stanie utrzymać swojej ceny, ponieważ inwestorzy szybko zrealizowali zyski, co spowodowało, że już 8 września cena aktywa spadła poniżej 2,50 USD. Notowania kryptowaluty wciąż pogłębiały straty, spadając 21 września do jednomiesięcznego minimum na poziomie 1,92 USD.

W tym samym okresie Bitcoin i Eter przeszły do silnych wzrostów, a cena ADA wciąż pozostawała pod silną presją. Token spadł z pozycji trzeciej największej kryptowaluty, zostając w tyle za BNB, czyli rodzimą monetą platformy Binance, która została zakazana w Wielkiej Brytanii na początku tego roku.

Kilka alternatywnych tokenów, takich jak AMP, avalanche, luna i sushiswap w ciągu ostatniego miesiąca również traciło na wartości, ponieważ inwestorzy sprzedali część swoich monet, by móc zainwestować w trwający rajd Bitcoina. Z tego powodu nasuwa się pytanie, kiedy ADA powróci do wzrostów i czy nowi inwestorzy zainwestują w Cardano?

Prognoza ceny Cardano: czy cena ADA zdoła się jeszcze odbić

Krótkoterminowa analiza techniczna z CoinCodex jest zdecydowanie niedźwiedzia, z 9 wskaźnikami dającymi bycze sygnały i 20 sygnałami niedźwiedzimi. Wskaźnik siły względnej (RSI) i dywergencja średniej ruchomej (MACD) były neutralne, podczas gdy średnia krocząca Hull dawała sygnał sprzedaży. Średnia krocząca ważona wolumenem (VWMA) również dawała sygnał sprzedaży. Tygodniowe średnie kroczące ADA wskazywały na kupno, a CoinCodex przewidywał, że do 17 listopada moneta może spaść nawet do 1,97 USD.

Jednak w dłuższej perspektywie, prognoza Cardano od portalu Wallet Investor była bardziej bycza, przewidując, że średnia cena do końca 2021 może osiągnąć poziom 2,483 USD, następnie do końca 2022 wspiąć się do 4,837 USD, a końcówką 2025 roku uderzyć w 11,883 USD.

Przewidywania ceny Cardano do 2028 roku. Źródło: DigitalCoin
Przewidywania ceny Cardano do 2028 roku. Źródło: DigitalCoin

Prognoza cen ADA od DigitalCoin przewiduje, że cena może wynieść średnio 3,63 USD w 2022 roku i 2,93 USD w 2021 roku, by 2 2025 wspiąć się do średniej na poziomie 5,86 USD. Przewiduje się, że do 2028 roku, moneta może osiągnąć średnią cenę około 8,79 USD.

Portal PricePrediction jest bardziej byczo nastawiony niż Wallet Investor i DigitalCoin, szacując, że cena tokena w 2025 roku może wynieść średnio 9,26 USD, w 2022 3,08 USD a do 2030 roku osiągnąć poziom nawet 64,77 USD.

Ważne jest, aby pamiętać, że rynki kryptowalutowe pozostają niezwykle zmienne, co sprawia, że trudno jest dokładnie przewidzieć, jaka będzie cena monety w ciągu kilku godzin, a jeszcze trudniej jest podać długoterminowe szacunki. W związku z tym należy pamiętać, że analitycy mogą się mylić w swoich prognozach.

Zalecamy, aby zawsze przeprowadzać własne badania i brać pod uwagę najnowsze trendy rynkowe, wiadomości, analizy techniczne i fundamentalne oraz opinie ekspertów przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej. Nigdy nie należy inwestować więcej, niż można sobie pozwolić na stratę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar usd kurs | pekao giełda | lew pln | ropa notowania | kurs biomed | btc | amrest kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here