Naga Markets

Siedziba Banku AngliiJuż w najbliższy czwartek o 13:00 Bank Anglii najprawdopodobniej zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych o 50 punktów bazowych. Zdaniem ekspertów z ING Banku perspektywa niższej inflacji w najbliższym czasie zmniejsza presję Banku Anglii na jeszcze bardziej agresywny ruch w czwartek. Stratedzy również spodziewają się drugiej z rzędu podwyżki stóp procentowych o 50 punktów bazowych. Kurs GBP/USD konsoliduje na początku tygodnia na tegorocznych minimach przy 1,14.

  • Możliwe, że otrzymamy rzadkie głosowanie trójstronne – pierwsze od 2008 r. – jeśli gołębia członkini komisji Silvana Tenreyro zagłosuje za podwyżką o 25 pb, tak jak zrobiła to w sierpniu
  • Jastrzębie z Banku Anglii bez wątpienia będą zaniepokojeni słabością funta, którą ostatnio zaobserwowaliśmy (spadek o 4% w ujęciu ważonym)
  • Fed dokona (co najmniej) podwyżki o 75 pb do czwartku, a rynki coraz częściej dochodzą do wniosku, że Bank Anglii może zrobić to samo
  • Partnerem artykułu jest Purple Trading, wiodący broker pod względem ilości zyskownych traderów. Odkryj sekret stojący za zyskownym handlem
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Przyszłotygodniowe posiedzenie Banku Anglii może być kluczowe dla funta – ING

Popieramy podwyżkę o 50 pb w czwartek, co podniesie stopę bankową do 2,25%, chociaż 75 pb jest wyraźnie na stole i spodziewamy się, że co najmniej kilku polityków zagłosuje za nią. Możliwe nawet, że otrzymamy rzadkie głosowanie trójstronne – pierwsze od 2008 r. – jeśli gołębia członkini komisji Silvana Tenreyro zagłosuje za podwyżką o 25 pb, tak jak zrobiła to w sierpniu. Jeśli nasza prognoza jest prawidłowa, spodziewamy się kolejnego ruchu o 50 pb w listopadzie i co najmniej o kolejne 25 pb w grudniu. To doprowadziłoby stopę bankową do obszaru 3% – napisano w raporcie ING.Przyszłotygodniowe posiedzenie Banku Anglii może być kluczowe. Możemy uzyskać informacje, jak bardzo martwią się decydenci o spadki na rynku funta szterlinga i innych brytyjskich rynkach, ale także jak decyzja rządu o ograniczeniu cen energii dla gospodarstw domowych/firm przełoży się na politykę pieniężną.

CO TRZECI KLIENT PURPLE JEST RENTOWNY. SPRAWDŹ DLACZEGO

Jastrzębie z Banku Anglii bez wątpienia będą zaniepokojeni słabością funta, którą ostatnio zaobserwowaliśmy (spadek o 4% w ujęciu ważonym), nawet jeśli w praktyce nie wpłynie to znacząco na ogólne perspektywy inflacji. Fed dokona (co najmniej) podwyżki o 75 pb do czwartku, a rynki coraz częściej dochodzą do wniosku, że Bank Anglii może zrobić to samo – dodano.

Jednak eksperci ostrzegają, że decydenci w Wielkiej Brytanii nie przyspieszą tempa podwyżek stóp tylko dlatego, że robią to wszyscy inni – lub dlatego, że tak wyceniają rynki. Jeszcze w czerwcu BoE podniósł się o „tylko” 25 pb, mimo że Fed zrobił ruch o 75 pb.

Rzeczywiście, istnieją dobre powody, by sądzić, że bank będzie „trzymał się planu” i po prostu powtórzy podwyżkę o 50 pb, którą przeprowadził w sierpniu – podkreślają analitycy.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here