Naga MarketsBank Anglii (BoE) ogłosi swoją najnowszą decyzję monetarną w czwartek 24 czerwca o godzinie 13:00 czasu polskiego. W miarę zbliżania się do terminu publikacji, przedstawiamy oczekiwania ekonomistów i badaczy głównych banków inwestycyjnych. Konsensus zakłada, że posiedzenie Banku Anglii powinno przebiegać spokojnie, bez zmian w majowych ustaleniach. Przed ogłoszeniem polityki pieniężnej GBP/USD konsoliduje poniżej wielomiesięcznych maksimów na poziomie 1,4000.

Rabobank

– Nie oczekujemy żadnych zmian w ustawieniach polityki Banku Anglii. Spodziewamy się, że inflacja CPI osiągnie szczyt na poziomie 2,5% r/r na początku 2022 r., po czym spowolni. Choć istnieje ryzyko strukturalnie wyższej inflacji, RPP uzna obecny wzrost za przejściowy.Danske Bank

– BoE spotyka się w tym tygodniu, ale jest to jedno ze śródrocznych posiedzeń bez Raportu Polityki Pieniężnej, więc nie oczekujemy, że Bank Anglii dokona żadnych większych zmian. Będziemy obserwować, co BoE myśli o inflacji po wyższym niż oczekiwano odczycie w maju.

ING

– BoE raczej nie powie nic nowego i rzeczywiście ostatnio unikał mówienia czegoś szczególnie konkretnego na temat terminu pierwszego ruchu w polityce. Na razie prognozujemy pierwszy ruch w stopach procentowych w I kw. 2023 r., choć nie wykluczylibyśmy wcześniejszego ruchu.

TDS

– W związku z bardziej jastrzębim niż oczekiwano FOMC, rynki zastanawiają się teraz, który bank centralny może być następny, a wiele oczu zwrócono teraz na Bank Anglii. Uważamy jednak, że jastrzębie oczekiwania są prawdopodobnie przesadzone, ponieważ gospodarka Wielkiej Brytanii wciąż ma do odrobienia więcej PKB niż jakakolwiek inna gospodarka G10. Kolejna jastrzębia zmiana byłaby przesadą.

Kurs funta w okolicach 1,40 USD przed Bankiem Anglii

Notowania pary walutowej GBP/USD silnie wzrastają od początku tygodnia po wcześniejszym spadku w okolice 1,38, najniższego poziomu od połowy kwietnia. Kurs kontynuuje odbicie docierając w okolice oporu 1,40. Przebicie tej psychologicznej bariery będzie konieczne do dalszych wzrostów w kierunku tegorocznego maksimum 1,4241. Z drugiej strony główne wsparcie stanowi poziom 1,3670.

Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania cleon pharma | gpw notowania | cena ropy brent | pkobp akcje | notowania 11bit | dom development akcje | dow j |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here