Naga MarketsSiedziba Banku AngliiTrwające przyspieszenie wzrostu inflacji w Wielkiej Brytanii, w połączeniu z bardziej restrykcyjną polityką fiskalną, z pewnością zaważy na wzroście gospodarczym w okresie zimowym. Bez większych oznak wzrostu płac, pierwsza podwyżka stóp Banku Anglii prawdopodobnie nastąpi później, niż obecnie oczekują rynki, twierdzą eksperci z ING Banku. Prognozują pierwszą podwyżkę stóp o 15 pb dopiero w listopadzie 2022 r. Para GBP/USD stabilizuje się we wtorek w okolicach 1,3650 po silnych spadkach w ostatnich sesjach.

Bank Anglii: Rynki wyceniają podwyżkę stóp za około sześć miesięcy

Bank Anglii opublikuje swoją najnowszą decyzję w czwartek o 13:00. Analitycy z ING spodziewają się, że jednogłośne głosowanie utrzyma stopy na niezmienionym poziomie 0,1%, a głosowanie 8-1 utrzyma program luzowania ilościowego do końca w grudniu. Tym razem nie zostaną podane żadne nowe prognozy.Czy Bank Anglii podniesie stopy procentowe w lutym 2022 r.? To mniej więcej wtedy, gdy rynki spodziewają się obecnie pierwszego ruchu o 15 pb, a dalsza podwyżka o 25 pb jest wyceniana również na drugą połowę przyszłego roku. Jednak jeśli inwestorzy oczekują, że Bank Anglii zatwierdzi tę perspektywę, kiedy opublikuje swoją ostatnią decyzję polityczną w ten czwartek, prawdopodobnie będą rozczarowani – napisano w raporcie.

Eksperci uważają, że pierwsza podwyżka stóp nastąpi w drugiej połowie 2022 r., prawdopodobnie w listopadzie. Dzieje się tak głównie dlatego, że ostatni wzrost inflacji niekoniecznie jest tak jastrzębi, jak mogłoby się wydawać. Prawdą jest, że do końca tego roku wskaźnik CPI ma wzrosnąć do 4%, więcej niż wielu ekspertów oczekiwało jeszcze kilka miesięcy temu. Niedawna niespodzianka w górę w sierpniowych danych inflacyjnych była kluczowym czynnikiem, który przyczynił się do przyspieszenia oczekiwań rynkowych na podwyżki stóp procentowych.

Spodziewamy się, że pierwsza podwyżka stóp nastąpi w drugiej połowie 2022 r. – podsumowano.

Kurs funta (GBP/USD) spada na sierpniowe minima

Kurs pary walutowej GBP/USD odnotował silny spadek po wzroście w połowie września do poziomu 1,39. W efekcie notowania oscylują poniżej 1,37, niedaleko sierpniowego i lipcowego minimum 1,36 oraz 1,3570. Trwałe naruszenie tych poziomów może doprowadzić do utworzenia kolejnej fali spadkowej z celem na poziom wsparcia 1,32. Niewątpliwie taki scenariusz będzie wspierać jastrzębie stanowisko Fed. Z drugiej strony dopiero powrót powyżej okrągłego poziomu oporu 1,40 przywróci siłę kupujących.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here