Naga Markets

Bank Kanady (BoC) ogłosi swoją najnowszą decyzję dotyczącą polityki pieniężnej w środę, 8 grudnia o godzinie 16:00. Zbliżając się do czasu publikacji, oto oczekiwania, jakie przedstawili ekonomiści i badacze kilku głównych banków, dotyczące nadchodzącego ogłoszenia. Nie oczekuje się żadnych zmian w głównej stopie 0,25%, ale utrzymuje się niepewność związana z obostrzeniami w Kanadzie.

  • BoC będzie utrzymywać, że perspektywy ewoluują zgodnie z oczekiwaniami, a siła inflacji jest w dużej mierze przejściowa
  • Argumenty za utrzymaniem polityki stóp procentowych na nadzwyczajnie niskich poziomach są coraz słabsze
  • Spotkanie Banku Kanady będzie okazją do wzmocnienia przekazu, że podwyżki stóp są na stole nie później niż w kwietniu 2022 roku
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

ING

– Nie oczekuje się żadnych zmian w polityce po tym, jak decydenci postanowili zakończyć QE w październiku i przedstawili wytyczne dotyczące terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych do połowy 2022 r.– Biorąc pod uwagę mniejsze wolne moce produkcyjne niż większość innych gospodarek, natychmiast przeszliśmy do prognozowania czterech podwyżek stóp o 25 pb w 2022 r. w Kanadzie po październikowych ogłoszeniach, z jedną podwyżką na kwartał.

TDS

– Szukamy stosunkowo spokojnego spotkania BoC, z ograniczonym zakresem zmiany tonu. BoC będzie utrzymywać, że perspektywy ewoluują zgodnie z oczekiwaniami, a siła inflacji jest w dużej mierze przejściowa. Z kolei niepewność, podwyższona awersja do ryzyka oraz stosunkowo słaby lokalny wzrost i mobilność powinny sprawić, że USD/CAD pozostanie na poziomie 1,28 na nieco dłużej.

RBC Economics

– BoC może nadal być w stanie wskazać obszary słabości na rynkach pracy – na przykład długoterminowe bezrobocie jest nadal wysokie. Jednak argumenty za utrzymaniem polityki stóp procentowych na nadzwyczajnie niskich poziomach są coraz słabsze.

– Oczekuje się, że BoC powtórzy, iż z wyjątkiem znacznych dalszych zakłóceń spowodowanych wirusem, gospodarka jest na dobrej drodze do pełnego ożywienia do połowy 2022 r. i że w tym momencie uzasadnione będą podwyżki stóp procentowych. Spodziewamy się, że pierwsza podwyżka stóp w przyszłym roku nastąpi w kwietniu.

Citibank

– Oczekujemy, że BoC pozostawi stopy bez zmian na poziomie 0,25%, chociaż będziemy obserwować sygnały, czy BoC może rozważać podwyżkę stóp nawet wcześniej niż najnowsze prognozy. Po jastrzębiej niespodziance w październiku spodziewamy się nieco jastrzębiego tonu tego spotkania, z ryzykiem przesuniętym na jeszcze bardziej jastrzębią zmianę, przy czym BoC być może zasygnalizuje otwarcie na podwyżkę w pierwszym kwartale.

CIBC

– Spotkanie Banku Kanady będzie okazją do wzmocnienia przekazu, że podwyżki stóp są na stole nie później niż w kwietniu 2022 roku. Może to zaoferować jeszcze bardziej pozytywną perspektywę i sygnał nadchodzących podwyżek, ale język otaczający tę prognozę powinien wydawać się o wiele mniej pewny, dopóki nie będziemy mieli więcej informacji o Omicronie.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here