Naga MarketsFOMCJuż w najbliższą środę o godzinie 20:00 poznamy najnowszą decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych, po czym nastąpi konferencja prasowa. Około dwóch trzecich konsensusu Bloomberga przewiduje obniżkę stóp o 25 pb, podczas gdy około jedna trzecia oczekuje niezmienionych stóp, a kilka procent prognozuje obniżkę o 50 pb. Rynki wyceniają obniżkę o 25 pb, jednocześnie dając 25 procent szans na obniżkę o 50 pb.

Eksperci z dużych banków inwestycyjnych prognozują możliwe scenariusze przed konferencją FOMC. Swoje prognozy przedstawił również Comparic24.tv podczas rozmowy z Marcinem Kiepasem z Tickmill:


FOMC dostarczy pierwszą obniżkę stóp od ponad dziesięciu lat – TD Securities

Eksperci z TDS spodziewają się, że FOMC dostarczy pierwszej obniżki stóp od ponad dziesięciu lat, przy obniżeniu docelowego zakresu funduszy Fed o 25 pb. Biorąc pod uwagę, że inflacja pozostaje niska analitycy oczekują, aby Fed pozostawi otwarte drzwi do dalszego łagodzenia polityki monetarnej.

Oczekujemy, że indeks ISM pozostanie w lipcu na niezmienionym poziomie 51,7, głównie w związku ze stabilizacją perspektyw dla produkcji. Oczekujemy również, że zatrudnienie spadnie w lipcu do 170 tys. Stopa bezrobocia i wzrost płac powinny pozostać na stałym poziomie, odpowiednio 3,7% i 3,1% r/r. – wskazano w raporcie.

Fed: Cięcie o 25 pb czy 50 pb? – ING

James Knightley, główny międzynarodowy ekonomista w ING zauważa, że Fed może posunąć się do agresywnego ruchu obniżenia stóp nawet o 50 pb w dniu 31 lipca.

Niedawne dane makroekonomiczne zwiększyły prawdopodobieństwo, że Fed może rozpocząć cykl obniżek od cięcia o 50 pb. Prezes Fed z St Louis James Bullard, uważany za jednego z najbardziej gołębich członków FOMC, który głosował za obniżką stóp w czerwcu, również sugerował taki scenariusz. Jednak musimy pamiętać, że na czerwcowym posiedzeniu FOMC mediana prognozy członków FOMC nie zakładała obniżek stóp procentowych w tym roku i tylko jedną w następny. Przepływ wiadomości nie pogorszył się w tym okresie, więc na tej podstawie oczekujemy tylko ostrożnościowej obniżki stóp o 25 pb w najbliższą środę – napisano w raporcie.

Fed: Pierwsza obniżka stóp już w tym tygodniu – Nordea Markets

Według Andersa Svendsena, analityka z Nordea Markets, amerykański Fed prawdopodobnie rozpocznie cykl obniżek stóp procentowych w tym tygodniu i oczekuje obniżki o 25 pb oraz gołębiego komunikatu.

Istnieje duża niepewność co do sygnałów polityki pieniężnej, które nastąpią po obniżce stóp o 25 pb. Jak dostarczyć nieco gołębi komunikat, gdy rynki oczekują jeszcze więcej? Powell mógłby powtórzyć, że Fed jest gotów do działania w razie potrzeby. Jeśli Fed stwierdzi, że ​​to nie wystarczy, widzimy dwie dodatkowe opcje: 1) normalizacja bilansu może zostać spowolniona dalej lub całkowicie zatrzymana i 2) „dostosowanie techniczne” czyli cięcie o -5 pb stawki IOER – wskazano w raporcie.

Fed nie będzie chciał też przesadzić z łagodzeniem, ponieważ groziłoby to potwierdzeniem obaw o nadchodzącą recesję w USA. Dlatego uważamy, że Fed zdecyduje się na niezmienione sygnały polityki średnioterminowej: ogólnie pozytywne nastawienie na perspektywy gospodarcze, ale widząc ogromne ryzyko słabszego wzrostu za granicą, wojnę handlową, spowolnienie wzrostu inwestycji, słabą inflację i Brexit ogłosi gotowość do działania, gdyby te ryzyka się zmaterializowały. Trzymamy się naszej prognozy czterech obniżek stóp łącznie w następnym roku, przy czym kolejna obniżka stóp może nastąpić już w październiku – dodano.

Fed: 25 pb cięcie i gołębi wydźwięk- ANZ

Grupa bankowa Australii i Nowej Zelandii (ANZ) nie pozostaje w tyle, jeśli chodzi o prognozowanie wyniku posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) w tym tygodniu. Analitycy banku spodziewają się obniżenia stopy o 25 punktów bazowych wraz z zakończeniem luzowania ilościowego przez amerykański bank centralny.

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) ma w tym tygodniu obniżyć stopy procentowe. Trwająca podwyższona niepewność i słaba inflacja krajowa sugerują, że FOMC utrzyma nastawienie łagodne. Spodziewamy się, że FOMC ponownie obniży stopy w tym roku, być może w październiku. Na tym etapie nie spodziewamy się dalszego łagodzenia, ale nastawienie pozostaje w tym kierunku, biorąc pod uwagę, że ryzyko zewnętrzne pozostaje podwyższone, a inflacja słaba – wskazano w raporcie.

Fed: Rynki liczą na zwiększenie płynności –  Nordea Markets

Według Andersa Svendsena, analityka Nordea Markets, oczekiwania rynkowe na przyszłą ścieżkę stóp Fed są już gołębie (cięcie o ponad 100 pb jest już wycenione), a Fed prawdopodobnie będzie musiał dostarczyć albo cięcia o 50 pb albo “sztuczkę” dodającą płynność, aby utrzymać gołębi wydźwięk.

Analityk zauważa, kurs pary EUR/USD nadal tkwi w trendzie spadkowym, ponieważ perspektywy wzrostu płynności okazały się korzystne dla dolara USD po niedawnym porozumieniu w sprawie budżetu USA. Fed będzie musiał być bardzo gołębi, aby zmienić trend EUR/USD w kierunku jego 3-miesięcznego celu 1,15-1,16.

Kurs euro do dolara w poniedziałek na interwale tygodniowym 29 7 19
Kurs euro do dolara w poniedziałek na interwale tygodniowym

Również rynki będą miały nadzieję na sztuczkę z płynnością dodaną przez Fed, ponieważ w przeciwnym razie dotychczasowa płynność zostanie wycofana w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni – podsumowano w raporcie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here