Naga MarketsMark CarneyJuż dziś punktualnie o godzinie 13:00 inwestorzy na całym świecie poznają najnowszą decyzję Banku Anglii ws. stóp procentowych. Opublikowany zostanie także raport o inflacji, a pół godziny później swoje przemówienie będzie miał prezes BoE, Mark Carney. Według analityków z ING, nadchodzące spotkanie BoE powinno mieć dość ograniczony wpływ na funta, ponieważ wynik przedterminowych wyborów powinien być głównym motorem GBP w nadchodzących tygodniach, a ścieżka stóp procentowych BoE jest uzależniona od wyniku rozmów w sprawie Brexitu. W kolei eksperci z Rabobanku oczekują aż dwóch obniżek stóp w przyszłym roku, co powinno podbić kurs pary EUR/GBP w kierunku poziomu 0,88.


BoE: Kolejny gołębi krok? – TDS

Analitycy z TD Securities oczekują od BoE kolejnego gołębiego kroku. W ich ocenie zrewidowany niższy PKB i CPI powinien zasygnalizować, że BoE nie sprzeciwia się cenom rynkowym z pewną szansą na obniżkę stóp procentowych w 2020 r.

Stopy: Front-end wycenia ok. 10 pb w cięciach stóp do sierpnia 2020 r. Niepewność polityczna sugeruje, że rynki mogą zaniżać ceny w kontraktach typu front-end. W związku z tym utrzymujemy swoje nastawienie na krótkie kontrakty w stosunku do funta.

Siedziba Banku Anglii
Siedziba Banku Anglii

– FX: Ponieważ inwestorzy koncentrują się na ryzyku wyborczym w Wielkiej Brytanii uważamy, że istnieje spora szansa, że GBP zareaguje na spotkanie BoE w tym tygodniu. Nasz umiarkowanie gołębi scenariusz podstawowy wskazuje na pewne niewielkie ryzyko pogorszenia kursu funta w ciągu czwartkowej sesji, ale spodziewamy się, że notowania utrzymają się w zakresie szerokiej konsolidacji bez większych rozstrzygnięć – napisano w raporcie.

BoE pozostawi stopy bez zmian – Rabobank

Analitycy Rabobank oczekują, że Bank Anglii pozostawi stopy procentowe bez zmian na poziomie 0,75% w czwartek 7 listopada. Jest to również pogląd konsensusu rynkowego.

Podczas gdy rynek OIS jest „w równowadze” nadal oczekujemy obniżki stóp w pierwszej połowie 2020 r. Bezpośredniej groźbie Brexitu bez umowy udało się uniknąć, ale przeważa niepewność. Wielka Brytania zmierza do wyborów świątecznych, a nawet umowa Brexitu od Johnsona pozostawia szeroką gamę przyszłych możliwych relacji handlowych, w tym w ogóle brak umowy handlowej – napisano w raporcie.

XM oferuje traderom minimalne depozyty od 5 dolarów oraz bezpieczeństwo dzięki licencjom CySEC, ASIC i FCA. Handluj z brokerem posiadającym 10-letnią tradycję rynkową i ponad 2.5 miliona klientów na całym świecie.

GBP: Spotkanie BoE powinno mieć dość ograniczony wpływ – ING

Posiedzenie BoE i jego ścieżka stóp procentowych (oraz ciągłe sygnalizowanie podwyżki) powinny mieć stłumiony wpływ na GBP, uważają eksperci z ING. Sygnał, że polityka pieniężna może się ostatecznie zaostrzyć, nie jest zbyt istotny, biorąc pod uwagę niepewność Brexitu.

Jedynym czynnikiem napędzającym rajd na GBP w zeszłym miesiącu były zmieniające się postrzegane szanse Brexitu na brak porozumienia, a nie dane ekonomiczne. Sugeruje to również ograniczony wpływ wytycznych BoE na GBP w tym momencie. Jeśli sondaże przedwyborcze zaczną wykazywać rosnące prawdopodobieństwo zawieszenia parlamentu (ostatnie badanie intencji głosowania ICM pokazuje zmniejszającą się przepaść między Konserwatystami, a Robotnikami), kurs pary walutowej EUR/GBP prawdopodobnie zbliży się do poziomu 0,8800.

Kurs EURGBP w środę na interwale dziennym źródło tradingview.com 6 11 19
Kurs EURGBP w środę na interwale dziennym źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here