Naga MarketsNon farming payrolls czyli comiesięczny raport publikowany przez Bureau of Labor Statistics pokazuje liczbę nowozatrudnionych w amerykańskim sektorze pozarolniczym.

Już dzisiaj o godzinie 14:30 czasu polskiego poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak zwykle należy spodziewać się zwiększonej zmienności na rynku, co szczególnie odbije się na EURUSD.

  • Stopa bezrobocia maj: prognoza 4,4% (poprzedni odczyt 4,4%)
  • Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym maj: prognoza 185 tys. (poprzedni odczyt 211 tys.)

Banki inwestycyjne zwyczajowo podały własne typy na NFP:

Goldman Sachs bezrobocie wypadnie na poziomie 4,4% czyli zgodnie z rynkową prognozą oraz kwietniowym odczytem. Natomiast zdaniem Goldmana zmiana zatrudnienia będzie niższa niż rynkowy konsensus i wyniesie 170 tys.

HSBC również oczekuje, że bezrobocie będzie zgodne z prognozą 4,4%. Jednak analitycy banku inaczej prognozują zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Według nich wyniesie ona 155 tys. co byłoby dużym rozminięciem się z rynkowymi oczekiwaniami wynoszącymi 185 tys.

Zarejestruj się na darmowy webinar: “Strategie piramidowania pozycji”.

Société Générale identycznie jak poprzednie banki SG prognozuje bezrobocie na poziomie 4,4%. Natomiast w kwestii zmiany zatrudnienia analitycy banku, są bliscy oczekiwaniom HSBC i prognozują 160 tys.

Barclays przedstawił prognozę najbardziej zbliżoną do rynkowego konsensusu. Stopa bezrobocie zdaniem analityków banku wyniesie 4,4%, a zmiana zatrudnienia 175 tys.

BofA Merrill Lynch Global Research jako jedyny z wymienionych dużych banków prognozuje wzrost stopy bezrobocia za maj do 4,5%. Z kolei zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym zdaniem analityków banku wyniesie 170 tys.

SEB jako jedyny z wymienionych banków prognozuje odczyt lepszy od rynkowego konsensusu. Zdaniem analityków banku stopa bezrobocia wyniesie 4,4%, natomiast zmiana zatrudnienia wyniesie 190 tys. co i tak stanowi wartość mniejszą niż kwietniowy odczyt, ale przebija wszystkie inne wymienione prognozy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here