Naga Marketsbanknot 20 funtówW ostatnim czasie mogliśmy obserwować solidne wzrosty na kursie funta brytyjskiego do dolara. Jednak czy aby para walutowa GBP/USD nie zawędrowała za wysoko? Co sądzą o aktualnym kursie analitycy MUFG, CitiBank i Credit Suisse? Czy dojdzie do korekty, a może czeka nas kontynuacja trendu?

  • Funt brytyjski będzie się dalej umacniał?
  • GBP/USD z celem na 1,38 w najbliższych 3 miesiącach
  • Kurs funta do dolara z perspektywą dalszej zwyżki

Kurs funta do dolara wg analityków MUFG

Stratedzy MUFG są zdania, iż krótkoterminowe ryzyko w postaci zwiększającej się liczby zachorowań na koronawirusa w Wielkiej Brytanii nie powinno zaszkodzić funtowi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto analitycy MUFG uważają, że Zjednoczone Królestwo nadal jest liderem wśród największych gospodarek pod względem ilości dostarczanych szczepionek, co może doprowadzić do silniejszego, względnego ożywienia gospodarczego jeszcze w tym roku”.

Poziom 1,3836 kolejnym celem dla GBPUSD wg CitiBank

Analitycy CitiBank również pozytywnie wypowiadają się na temat funta brytyjskiego, ich zdaniem kontynuacja trendu wzrostowego na parze GBP/USD jest scenariuszem bazowym. W ostatniej analizie napisali oni, że oczekują wzrostów do poziomu 1,38 na kursie funta do dolara w perspektywie najbliższych 3 miesięcy.

Zdaniem analityków z Citi, BoE pozostawił otwarte drzwi do wprowadzenia ujemnych stóp procentowych, a także zwiększenia programu QE.

Globalne ożywienie gospodarcze i szeroka deprecjacja dolara mogą sprawić, że w 2021 r. popyt na tanie/wartościowe aktywa pozostanie silny. W przypadku takiego scenariusza, dobrze rokują brytyjskie akcje i funt szterling – napisano w ostatniej notatce.

Zobacz także: Kurs dolara USD/PLN po 3,77 zł. Ile będą kosztowały funt, frank i euro po weekendzie?

Innego zdania są jednak analitycy Credit Suisse, którzy twierdzą, że w najbliższym czasie czeka nas korektę na GPP/USD. Ich zdaniem kurs funta do dolara ma szasnę na korektę po ostatnich 4 miesiącach wzrostów. Za takim scenariuszem ma przemawiać między innymi niedźwiedzia dywergencja na wskaźniku RSI.

Sytuacja na wykresie GBP/USD

Jeśli spojrzymy technicznie na sytuację na GBP/USD, w ostatnim czasie doszło do wybicia ważnego oporu przy 1,3490 USD, który wynikał ze szczytów z końcówki 2019 roku, jak i maksimów z września 2020 r.

Należy jednak zauważyć, że ruch ruch w górę wyhamował dwukrotnie na wysokości mierzenia zewnętrznego 127,2% Fibonacciego, co może przemawiać za korektą w dół.

Niemniej, aby doszło do wygenerowania się sygnału spadkowego, kurs musiałby wrócić poniżej wcześniej wspomnianego wsparcia przy 1,3490 USD.

Jednak tak długo jak znajduje się on powyżej, scenariuszem bazowym pozostaje kontynuacja ruchu wzrostowego. Jeżeli dosżłoby do pokonania mierzenia 127,2%, jak kolejny opór należy traktować współczynnik 161,8% Fibonacciego.

Wykres GBP/USD
GBP/USD interwał D1

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs gbp | akcje pgnig forum | co to jest blik? | biomed-lublin gpw | cd projekt notowania | sp 500 index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here