Naga MarketsPrognozy analityków Commerzbank dla GBP/EUR, ujemne stopy BoE w centrum uwagiAnalitycy Commerzbank są zdania, że kurs funta brytyjskiego w ujęciu do euro będzie się umacniał, a to oznacza spadki na kursie EUR/GPB. Na początku tygodnia analitycy mówili o poziomie 1,1225 na GBP/EUR, poziom ten został dziś nawet wybity, ponieważ w godzinach popołudniowych wynosi on 1,1246. Co dalej z kursami GBP/USD i EUR/GBP?

  • Funt brytyjski z szasną na dalsze umocnienie?
  • GBP/EUR przebija powyżej poziomu 1,1225
  • Kurs euro do funta z szansą wybicia dołem?

Kurs funta będzie się umacniał?

Analitycy są zdania, iż krótkoterminowe ryzyko w postaci zwiększającej się liczby zachorowań na koronawirusa w Wielkiej Brytanii nie powinno zaszkodzić funtowi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto stratedzy z MUFG uważają, że Zjednoczone Królestwo nadal jest liderem wśród największych gospodarek pod względem ilości dostarczanych szczepionek, co może doprowadzić do silniejszego, względnego ożywienia gospodarczego jeszcze w tym roku”.

Dlatego też pomimo krótkoterminowej, nienajlepszej sytuacji związanej z pandemią, odbicie w Wielkiej Brytanii może pojawić się najszybciej.

Zobacz także: Wielka Brytania: gospodarka wróci do normy dopiero w 2023 roku. GBP w dół

Aktualnie w centrum uwagi inwestorów pozostaje decyzja Banku Anglii. Obecnie bankierzy debatują nad wprowadzenia ujemnych stóp procentowych. Członek Bank of England Tenreyro stwierdził, że prace nad możliwością wprowadzenia ujemnych stóp procentowych nadal trwają. Powiedział on, że nie ma dowodów na to, że ujemne stopy procentowe wpłyną negatywnie na wyniki banku. Stwierdziła również, że konieczne mogą być dalsze bodźce.

Kurs euro do funta nad przepaścią

Patrząc technicznie na wykres EUR/GBP, pod koniec tygodnia doszło do testu kluczowej strefy wsparcia przy 0,8870, która pozostaje istotną podporą dla kupujących. Należy jednak zauważyć, że tendencja jest w ostatnim czasie spadkowa, a średnie kroczące z ostatnich 100 i 200 okresów niebezpiecznie zbliżają się do siebie.

W przypadku przecięcia, ruch spadkowy moze przyspieszyć. Patrząc na wykres D1, przestrzeni do wyprzedaży jest sporo, kolejne ważne wsparcie wypada dopiero przy 0,8680.

Wykres EUR/GBP
EUR/GBP

Sytuacja techniczna na kursie funta do dolara

Patrząc technicznie na sytuację na GBP/USD, w ostatnim czasie doszło do wybicia ważnego oporu przy 1,3490 USD, który wynikał ze szczytów z końcówki 2019 roku, jak i maksimów z września 2020 r.

Niemniej ruch ruch w górę wyhamował dwukrotnie na wysokości mierzenia zewnętrznego 127,2% Fibonacciego, co może sugerować korektę spadkową.

Jednak aby doszło do pojawienia się sygnału spadkowego, kurs musiałby wrócić w pierwszej kolejności poniżej wcześniej wspomnianego wsparcia przy 1,3490.

Tak długo jak znajduje się on powyżej, bazowym scenariuszem jest kontynuacja ruchu wzrostowego. W przypadku pokonania mierzenia 127,2%, kolejny opór wynika z następnego współczynnika – 161,8%.

Wykres GBP/USD
GBP/USD interwał D1

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here