Naga MarketsPrognozy analityków Commerzbank dla EUR/USD, GBP/USD i EUR/GBPAnalitycy Commerzbank są zdania, że kurs funta brytyjskiego może tracić w najbliższym czasie. Niemniej uważają oni, że druga połowa roku będzie zdecydowanie lepsza dla brytyjskiej waluty, która powinna ostatecznie się umocnić. Jeśli chodzi z kolei o główną parę walutową – EUR/USD uważają oni, że istnieje ryzyko wystąpienia korekty spadkowej, po czym ma rozpocząć się kolejna fala wzrostowa. Co dalej z EUR/USD, GBP/USD i EUR/GBP?

  • Funt brytyjski będzie tracił w najbliższym czasie, by umocnić się w drugiej połowie roku
  • Ryzyko wystąpienia korekty spadkowej na EUR/USD przed dalszymi wzrostami
  • Kurs euro do funta z szansą na wzrosty w krótkim terminie?

Kurs funta z perspektywą spadków w najbliższych dniach?

Para GBP/USD doświadczyła dramatycznego zwrotu w pierwszym dniu handlu w 2021 roku i cofnęła się o ponad 160 pipsów z poziomu 1.3700, czyli nowych 32-miesięcznych szczytów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kabel był ostatnio notowany w okolicach 1.3570, a analitycy Commerzbanku oczekują, że zanurkuje on ponownie w kierunku 1.3540/1.3483, na co wskazuje negatywna dywergencja na wskaźniku RSI.

Zobacz także: Kurs dolara USD/PLN wraca do spadków? Ile będą kosztowały euro, funt i frank po weekendzie?

Jeśli chodzi z kolie o parę walutowa EUR/USD, analitycy oczekują konsolidacji przed dalszym ruchem w górę, który powinien sięgnąć poziomu 1,2624.

Powodem do ostrożności w krótkim terminie ma być również negatywna dywergencja na wskaźniku RSI, która może prowadzić do korekty spadkowej.

Niemniej w perspektywie średnioterminowej, kurs euro do dolara pozostaje w trendzie wzrostowym i celem pozostaje tutaj osiągnięcie poziomu 1,2624, gdzie znajduje się 200 sesyjna średnia krocząca.

Kurs euro do funta z perspektywą wzrostów w krótkim terminie?

Jeden z analityków Commerzbank 0 Axel Rudolph, oczekuje, że para walutowa EUR/GBP będzie się umacniała w krótkim terminie.

 – W ostatnich dniach para walutowa EUR/GBP spadała poniżej minimów z końca grudnia, a następnie mogliśmy obserwować odreagowanie do szczytów z 31 grudnia (0,9036). To bycze odwrócenie wskazuje na dalszy wzrost w krótkim terminie, pod warunkiem, że para walutowa pozostanie powyżej niedawnego niżu 0,8907 – napisał analityk w ostatniej analizie.

Kurs EUR/USD z szansą na korektę?

Patrząc technicznie na sytuację na EUR/USD, w pierwszym tygodniu Nowego Roku doszło do cofnięcia. Notowania odbiły się od kluczowej trefy oporowej przy 1,2340 USD.

Wspomniany opór wynika z interwału W1. Miejsce to zostało wyznaczone na podstawie wcześniejszych reakcji cenowych oraz szerokiego mierzenia 88,6%.

Jeśli chodzi o krótki termin, notowania wybiły się dołem z lokalnego kanału wzrostowego, co może przemawiać za głębszym cofnięciem po ostatniej silnej zwyżce.

W przypadku takiego scenariusza, najbliższe wsparcie powinien stanowić poziom 1,2150. Kolejna podora dla kupujących znajduje się z kolei dopiero przy psychologicznej barierze 1,20 USD.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał D1

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw notowania | akcje giełdowe | pgnig notowania | mercator medical akcję | jsw giełda | notowania sp500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here