Naga MarketsBez wątpienia najważniejszym wydarzeniem dzisiejszej sesji będzie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Jak informowaliśmy już o poranku, rynki spodziewają się słabszej wartości niż miesiąc temu – 200 tys. vs 223 tys. poprzednio. Niższy wynik jest wspierany przez gorsze od oczekiwań wczorajsze dane ADP – 177 tys. przy oczekiwaniach na poziomie 190 tys.


Dzisiaj nie możemy spodziewać się wcześniejszej publikacji danych na Twitterze przez Donalda Trumpa, co miało miejsce w zeszłym miesiącu. Urzędnicy mieli ponoć poważną rozmowę z amerykańskim prezydentem, który w rezultacie obiecał, że od teraz będzie się trzymał protokołu.

Sondaż agencji prasowej Reutera – NFP na poziomie 195 tysięcy

Jak co miesiąc, Reuters przeprowadził sondaż wśród analityków największych instytucji finansowych, pytając ich o prognozowane wyniki czerwcowego jobs report. Konsensus rynkowy podaje, że:

  • NFP osiągnie poziom 195 tysięcy, po 223 tysiącach sprzed miesiąca
  • Stopa bezrobocia utrzyma się na najniższym od 18 lat poziomie 3,8%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m utrzymają dynamikę wzrostu na poziomie 0,3%, natomiast w ujęciu r/r wzrosną do +2,9% z +2,7%

Prognozy dużych instytucji finansowych przed NFP

Konsensus rynkowy prezentowany przez agencję prasową Reutera jest średnią wszystkich prognoz. Jak natomiast poszczególne, duże instytucje finansowe zapatrują się na dzisiejszy raport z amerykańskiego rynku pracy? Poniżej skrótowe projekcje sześciu z nich:

  • Deutsche Bank – NFP: 195 tys., stopa bezrobocia: 3,8%, średnie zarobki godzinowe m/m: 0,3%, zarobki r/r: 2,8%
  • TD Securities – NFP: 180 tys., stopa bezrobocia: 3,8%, średnie zarobki godzinowe m/m: 0,3%, zarobki r/r: 2,8%
  • Goldman Sachs – NFP: 200 tys., stopa bezrobocia: 3,7%, średnie zarobki godzinowe m/m: 0,3%, zarobki r/r: 2,8%
  • Barclays – NFP: 200 tys., stopa bezrobocia: 3,7%, średnie zarobki godzinowe m/m: 0,3%, zarobki r/r: 2,8%
  • Nomura – NFP: 205 tys., stopa bezrobocia: 3,8%, średnie zarobki godzinowe m/m: 0,3%, zarobki r/r: 2,8%
  • Danske Bank – NFP: 190 tys., zarobki r/r: 2,7%

Śledź relację z publikacji NFP i reakcję rynku w czasie rzeczywistym dzięki kanałowi Rynki na Żywo portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIBM zaprojektuje systemy Blockchain dla Australii
Następny artykułUbezpieczeniowi giganci coraz częściej przenoszą się na platformę Corda
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here