Naga MarketsPrognozowany spadek PKB dla Polski o 4,6%. Ciągły spór na linii USA - ChinyWe wtorek kilka mniejszych tematów układa się w większy problem, który gasi rynkowy entuzjazm i przynosi korektę po wczorajszym rajdzie ryzyka. Giełdy świecą się na czerwono, spadają ceny ropy naftowej, a na FX straty odrabia USD. Koronawirus, prognozy KE i nowy spór USA-Chiny.

Koronawirus nie zwalnia tempa. Rosną obawy związane z dalszym wzrostem zachorowań

Liczba nowych przypadków zachorowań na koronawirusa w USA ciągle rośnie, łącznie dochodząc do 3 mln przy 130 tys. przypadków śmiertelnych. Średnio dziennie liczba zakażonych zwiększa się o 2 proc. wobec średniej 1,8 proc. w ubiegłym tygodniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Globalnie obawy wzbudza wzrost przypadków w Tokio, Iranie i Indiach. Indie wyprzedziły Rosję na trzecie miejsce pod względem największej liczby stwierdzonych przypadków. W Australii stan Wiktoria podjął decyzje o wprowadzeniu na 6 tygodniu lockdownu dla obszaru miejskiego Melbourne.

Komisja Europejska zrewidowała prognozy PKB i teraz oczekuje dłuższego okresu wychodzenia z kryzysu. PKB w strefie euro może spaść o 8,7%, czyli o 1% więcej niż przewidywano w maju. Ponadto prognozy dla Francji, Włoch i Hiszpanii wskazują na spadek PKB o ponad 10%, ponieważ kraje te zostały mocno dotknięte przez koronawirusa. Wyjątkiem są Niemcy, dla których prognozy zostały nieznacznie podwyższone do spadku o 6,3%. Dla Polski KE oczekuje spadku PKB o 4,6 proc. w 2020 r. i późniejszego odbicia o 4,3 proc. w 2021 r.

Słynna aplikacja społecznościowa TikTok może zostać zablokowana w USA po tym, jak sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział, że Ameryka rozważa potencjalny zakaz chińskich aplikacji społecznościowych. Firma w najbliższych dniach usunie aplikację ze sklepów w Hongkongu po tym, jak Chiny uchwaliły nowe przepisy bezpieczeństwa narodowego. Usunięcie aplikacji z Hongkongu może przynieść korzyści Chinom, ponieważ TikTok stał się forum wykorzystywanym przez prodemokratycznych protestujących do publikowania filmów.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here