Naga MarketsTendencja spadkowa dolara amerykańskiego (USD) wykazała w tym miesiącu nową dynamikę, gdy indeks dolara amerykańskiego (DXY) przebił się z przedziału 92,5-94,0 z zeszłego miesiąca. Pod koniec tygodnia kluczowy indeks walutowy testuje okolice 91,0, a eksperci z Westpac prognozują jego dalszy spadek.

  • Wzrosło prawdopodobieństwo silnego ożywienia gospodarczego na całym świecie
  • Stopy procentowe prawdopodobnie pozostaną na historycznie niskim poziomie
  • Wiele z inwestycji będzie poza Stanami Zjednoczonymi i Europą

Kurs dolara amerykańskiego spadnie do 86,8 do połowy 2022 r. – Westpac

Ekonomiści rozszerzyli skalę spadkowego trendu dolara z 2% do około 5%. Wpływ znoszonych lockdownów i stanowisko polityczne przemawiają za trwałą deprecjacją amerykańskiej waluty w przyszłym roku, podobnie jak poszukiwanie zysków na aktywach ryzykownych przez inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ostatnich tygodnia znacznie wzrosło prawdopodobieństwo silnego ożywienia gospodarczego na całym świecie – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów krótko- i średnio- i długoterminowe stopy procentowe mają pozostać na historycznie niskim poziomie. Dodajmy do tego nadzwyczajny poziom płynności oferowany na całym świecie przez banki centralne, a podstawy dla ogromnych inwestycji w ryzykowne aktywa finansowe są niemal pewne.

W miarę jak otwarcie globalnej gospodarki usuwa obawy o ryzyko dalszego spadku i recesji, inwestorzy będą szukać nowych możliwości zysku. Wiele z inwestycji będzie poza Stanami Zjednoczonymi i Europą.

Dotyczy to również aktywów rzeczywistych, przy czym poziom i tempo rozwoju w Azji i na rynkach wschodzących są znacznie bardziej przyjazne dla inwestycji długoterminowych – dodano.

Zatem zarówno pod względem finansowym, jak i realnym, widzimy mocne uzasadnienie, aby przedłużyć prognozowany spadek indeksu dolara amerykańskiego z oczekiwanych dotychczas 2% do prawie 5%. Ta poprawiona prognoza spowoduje spadek wskaźnika DXY do około 86,8 do połowy 2022 roku – podsumowano.

Kurs indeksu DXY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs indeksu DXY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJak kupić akcje CD Projekt w Plus500?
Następny artykułPure Biologics zadebiutuje na GPW 14 grudnia
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here