Naga MarketsKurs dolara osłabi się, gdy odczyt NFP przekroczy 6,5 mln miejsc pracyW najbliższy czwartek o 14:30 (ponieważ w piątek jest święto) należy spodziewać oficjalnego raportu o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA. Analitycy z CIBC prognozują wzrost nowych miejsc pracy poza rolnictwem przynajmniej o 5 milionów. Jednocześnie ostrzegają przed zbytnim podekscytowaniem w przypadku dużego wzrostu zatrudnienia, ponieważ w takim przypadku całkowita liczba nadal pozostanie około 15 milionów poniżej poziomu sprzed pandemii COVID-19.

  • Do połowy czerwca siła robocza odzyskała prawie połowę tego co utraciła między marcem, a kwietniem
  • 6,5 miliona w czerwcu po ponad 2,5 mln wzrostu w maju?
  • Istnieje ryzyko ponownego nałożenia fizycznych środków dystansujących i ograniczeń dla firm w USA
  • Wysoki odczyt payrollsów powinien osłabić dolara amerykańskiego

NFP: 6,5 mln nowych miejsc pracy nie musi wywołać euforii na rynkach

Inne dane o zatrudnieniu pokazują dalszą poprawę do połowy czerwca (nie jest to zaskoczeniem), ale bardziej godne uwagi są sugestie, że do połowy czerwca siła robocza odzyskała prawie połowę tego co utraciła między marcem, a kwietniem – napisano w raporcie CIBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
unempoymentW ocenie ekspertów oznaczałoby to wzrost zatrudnienia o 6,5 miliona po ponad 2,5 mln wzrostu w maju. Oczywiście nie do końca wiadomo, jak dokładnie dane uwzględniają ostatnie zamknięcia firm, które mogą również zarejestrować wzrost godzin pracy wśród istniejących pracowników (chociaż wydaje się to mniej prawdopodobne tym razem, biorąc pod uwagę wzrost średniej liczby godzin pracy w ubiegłym miesiącu).

Jednak nawet nasz pesymistyczny scenariusz tj. 5 milionów miejsc pracy wciąż pozostawia nas znacząco powyżej konsensusu, który przewiduje nieco ponad 3 miliony. Nie będziemy zbytnio podekscytowani tak dużym wzrostem zatrudnienia, ponieważ łączna liczba zatrudnionych pozostanie około 15 milionów poniżej poziomu sprzed COVID-19 – dodano.

Według analityków może być to ostatni tak spory wzrost zatrudnienia, ponieważ liczba przypadków ponownie rośnie w wielu stanach, a więc istnieje ryzyko ponownego nałożenia fizycznych środków dystansujących i ograniczeń dla firm.

Nawet jeśli tak się nie stanie, niektóre firmy mogą nie być w stanie przetrwać w obecnym środowisku. W związku z tym w kolejnych miesiącach możemy zobaczyć niestabilne dane o zatrudnieniu w USA – zauważono.

Wysoki odczyt payrollsów może spowodować, że inwestorzy ponownie wycenią ożywienie w kształcie litery „V”, co spowodowałoby osłabienie USD i wzrost rentowności obligacji i akcji – podsumowano.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAktywność inwestorów na rynkach Grupy GPW – czerwiec 2020 r.
Następny artykułKurs złota z szansą na powrót do zwyżek
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here