Naga Markets

Prognoza kursu funta: GBP/USD osłabi się na początku 2023 roku?W swojej najnowszej nocie analitycy Wells Fargo napisali, że funt brytyjski będzie się zmagał w nadchodzących miesiącach z ponurymi perspektywami gospodarczymi Wielkiej Brytanii i bardziej gołębim Bankiem Anglii (BoE). W związku z tym kurs GBP/USD może spaść na początku przyszłego roku.

Kurs GBP/USD powróci wkrótce do trendu spadkowego?

Wells Fargo prognozuje przedłużającą się recesję w Wielkiej Brytanii, która może być dodatkowo wzmocniona przez rządową konsolidację fiskalną w jesiennym oświadczeniu. W rezultacie analitycy banku spodziewają się, że końcowa stopa Banku Anglii pozostanie w tyle za oczekiwaniami dotyczącymi Rezerwy Federalnej (Fed) i uczestników rynku.





Co więcej, brytyjski bank centralny będzie łagodził politykę pieniężną do końca przyszłego roku. Na tym tle spodziewamy się, że funt będzie słabo sobie radził wśród walut z grupy G10, wykazując ponowną słabość na początku 2023 roku – czytamy w nocie Wells Fargo.

Notowania GBP/USD, wykres dzienny
Notowania GBP/USD, wykres dzienny

Z kolei analitycy MUFG podkreślili, że znaczna wyprzedaż amerykańskiego dolara w zeszłym tygodniu ustąpiła. Ponowna aprecjacja w stosunku do funta jest zatem prawdopodobna po tym jak jesienne oświadczenie podkreśliło słabe perspektywy gospodarcze Wielkiej Brytanii.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Odnowiona siła dolara wydaje się prawdopodobna, ponieważ Fed nadal forsuje jastrzębie stanowisko, gdy rozgrywa pomysł zakończenia cyklu zacieśniania polityki pieniężnej. W związku z tym, bardziej wymagające warunki rynkowe wciąż stoją przed funtem szterlingiem, na pewno w stosunku do USD – napisano w nocie MUFG.

Analitycy banku dodali, że jest mało prawdopodobne, aby zeszłotygodniowe wyniki kursu GBP/USD były trwałe. Jesienne oświadczenie nie zawierało niespodzianek, ale podkreśliło stosunkowo słabe tło makroekonomiczne, które może spowodować ponowną deprecjację funta w przyszłości.

Redakcja poleca również:

XTB



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>






Poprzedni artykułWieloryby Bitcoina głęboko pod wodą. Sytuacja BTC jak pod koniec bessy 2018 r.
Następny artykułWielka Brytania: Czarne chmury zawisły nad funtem. Spadki GBP w 2023 r.
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here