Naga Markets

Prognoza kursu euro: EUR/USD zdoła przedłużyć swój rajd powyżej poziomu 1,05?W swojej najnowszej nocie analitycy Commerzbanku podkreślili, że gołębi ton widoczny podczas „minutek” FOMC przyczynił się do osłabienia amerykańskiej waluty. W związku z tym kurs EUR/USD może wykorzystać wzrostowy impet i kontynuować rajd wobec dolara.

Kurs EUR/USD może kontynuować wzrosty. Dolar pod presją

Dla wielu powinno być jasne od ostatniego posiedzenia Fedu na początku listopada i danych o inflacji w USA za październik, że Rezerwa Federalna w pewnym momencie zmieni swoje nastawienie, jeśli chodzi o tempo podwyżek stóp procentowych. Najwyraźniej wiele osób potrzebowało przypomnienia w postaci protokołu Fed. Być może niektórzy również stchórzyli z powodu wejścia w długi weekend Święta Dziękczynienia w USA ze „zbyt silnym” dolarem – czytamy w nocie Commerzbanku.

Analitycy dodali, że nowa cena równowagi dla dolara jest bardziej prawdopodobna w przedziale 1,04 – 1,05 w kontekście mniejszych podwyżek stóp Fed w najbliższej przyszłości. W związku z tym rajd dolara jest już zakończony.

Z kolei ING uważa, że główna para walutowa może przedłużyć swój wzrost w okolice obszaru 1,0500 – 1,0550 w najbliższym czasie. Trend ten może zacząć tracić dopiero w miarę zbliżania się do końca roku.

Notowania EUR/USD wraz z 200-dniową DMA, wykres dzienny
Notowania EUR/USD wraz z 200-dniową DMA, wykres dzienny

Powrót w kierunku parytetu pozostanie naszym bazowym scenariuszem na grudzień – podsumowało ING.

Société Générale również jest byczo nastawiony w stosunku do kursu EUR/USD. Analitycy banku uważają, że para walutowa może osiągnąć nawet poziom 1,0630 – 1,0690 jeśli zdoła wcześniej przełamać 1,0480.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Kurs EUR/USD zyskuje trakcję powyżej 200-dniowej DMA na poziomie 1,0393. Poza 1,0480 kolejne potencjalne przeszkody znajdują się na poziomach 1,0570 i 1,0630 – 1,0690. Niskie uformowanie w tym tygodniu przy 1,0220 jest krótkoterminowym wsparciem – czytamy z kolei w nocie SocGen.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin nie zniknie, ale wiele tokenów nie przetrwa tej krypto-zimy, ostrzega Mike Novogratz
Następny artykułDow Jones na sierpniowych maksimach. Wykres dnia Vantage
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here