Naga MarketsJapoński jen JPYJeremy Stretch i Bipan Rai, analitycy z CIBC Capital Markets uważają, że kurs pary walutowej USD/JPY prawdopodobnie spadnie w ciągu najbliższych miesięcy w wyniku dalszej aprecjacji japońskiego jena. Przewidują kurs na poziomie 107.00 na koniec I kwartału oraz 106.00 w trzecim kwartale.


Wzrost popytu na jena japońskiego (JPY)

Od grudnia obserwujemy powszechną aprecjację JPY, co częściowo można przypisać tematom, które obecnie wywołują niepewność wśród inwestorów:

Te artykuły również Cię zainteresują
Prognoza CIBC: Rok 2019 będzie należał do jena japońskiego (JPY)
Prognoza dla USD/JPY wg. analityków CIBC

Podczas gdy niektóre z tych problemów uległy złagodzeniu, jen pozostaje atrakcyjną inwestycją dla kapitału uciekającego przed nadmiernym ryzykiem.

JaponiaW średniej perspektywie pozostajemy przy silnym JPY. Mimo że dane CFTC nie zostały opublikowane z powodu częściowego zamknięcia amerykańskiego rządu, spodziewamy się, że duży kapitał na rynku kontraktów terminowych prawdopodobnie zmniejszył pozycje krótkie na jeny – napisał Stretch i Rai z CIBC.

Zobacz również: Strefa euro pod presją, dalsze spadki na EUR/USD? – prognozy dużych banków

Obecna sytuacja makroekonomiczna będzie sprzyjać walutom uznawanym za bezpieczne (przede wszystkim jen japoński oraz frank szwajcarski), ponieważ Fed staje się mniej jastrzębi, a globalny wzrost zacznie spowalniać. Wolniejszy wzrost, w połączeniu z malejącą stymulacją rynków przez FED i EBC może doprowadzić do większej zmienności na rynkach. W ocenie ekspertów z CFTC popyt na JPY powinien rosnąć w 2019 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here