Naga Markets

Prognoza ceny Ripple'a na 2021 rok: wzrost do 30 dolarów?Ostatnie 10 miesięcy dla  XRP Ripple’a było raczej rozczarowującym okresem. Od 1 stycznia do 31 października cena kryptowaluty wzrosła o 24 procent, kiedy w tym samym czasie, jej odpowiedniki Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) wzrosły odpowiednio o 92 procent i 195 procent. Zmiana przyszła w listopadzie – wartość XRP gwałtownie wzrosła, a moneta odzyskała utracony wcześniej tytuł trzeciej co do wielkości kryptowaluty. Wielu inwestorów zastanawia się: jaka będzie przyszła cena XRP? Czy ostatni wzrost był tylko jednorazowym wyskokiem? Jeśli nie, to czy obecnie jest dobry moment, żeby zainwestować w Ripple?

W tym artykule analizujemy dotychczasowe wyniki monety w 2020 roku i sprawdzamy, jakie czynniki będą miały wpływ na jej cenę w przyszłości. Przedstawiamy również naszą prognozę cen XRP na najbliższe lata.Wyniki Ripple’a w 2020 r.: nie pozostaje już w tyle

Kryptowaluta Ripple rozpoczęła rok w okolicach poziomu 0,20 USD. W połowie lutego cena wzrosła do 0,34 USD, a prognozy na najbliższe miesiące są bardzo optymistyczne.

W marcu na rynku doszło do ogromnej wyprzedaży, spowodowanej wybuchem epidemii Covid-19 i rosnącą niepewnością gospodarczą na świecie. Kryptowaluty również nie pozostały odporne na to zdarzenie, a wiele z nich znacznie straciło na wartości. 13 marca cena XRP spadła do poziomu 0,11 USD, tracąc status trzeciej co do wielkości kryptowaluty na rzecz Tethera (USDT).

Powrót do przedziału od 0,19 do 0,20 USD trwał aż cztery miesiące. Pod koniec lipca na rynku rozpoczęła się hossa, co pozwoliło cenie Ripple w sierpniu przekroczyć barierę 0,30 USD. We wrześniu i październiku cena XRP powróciła w okolice 0,2-0,25 USD.

Ku zaskoczeniu wielu traderów w listopadzie doszło do kolejnego impuslu wzrostowego. Pierwszego listopada, XRP był notowany na poziomie 0,23 dolarów, ale do 24 listopada jego wartość wzrosła o 220 procent, ustanawiając lokalny szczyt w wysokości 0,76 dolarów (według CoinMarketCap).

Należy mieć na uwadze, na rozbieżność cen na różnych giełdach. Cena Ripple na giełdzie Binance wynosiła 0,78 USD, 0,73 USD na Bitstampie, a na Coinbase, cena wzrosła aż do 0,90 USD, tuż przed spadkiem o 30%. W ostatnim przypadku, wyższa cena była najprawdopodobniej wywołana działaniami użytkowników tej giełdy.

NED

Kluczowe czynniki, które wywołały tak silny wzrost to odkup (buyback) 45,6 mln USD XRP i rosnąca ilość adresów w łańcuchu.

22 listopada firma Santiment, która zajmuje się analizą rynku kryptowalut, podała w swoim komunikacie, że liczba unikalnych adresów zawierających transakcje w XRP osiągnęła najwyższą liczbę od maja – 24 408. Co więcej, w tweecie zamieszczonym 25 listopada ujawniono, że dzienny wolumen z wykorzystaniem XRP wzrósł do poziomu przewyższającego ETH.

W trakcie pisania tego tekstu – 26 listopada, cena XRP wynosi 0,54 USD, co przekłada się na wzrost o 184 procent od początku roku. Nadal jednak cena kryptowaluty jest o 85% niższa od rekordowego odczytu ze stycznia 2018 roku – 3,84 USD.

Oczywiście poza spojrzeniem na szeroki rynek, kluczowe dla kształtowania się ceny Ripple są wydarzenia związane z samym projektem. Dlatego przed zanurzeniem się w prognozy cenowe XRP, podsumujmy ostatnie miesiące i zastanówmy się  jakie czynniki prawdopodobnie nadadzą ton przyszłości kryptowaluty.

capital.com

Prognoza cen XRP na 2021 rok: co będzie napędzać wzrost XRP w przyszłości?

Od zawsze głównym celem Ripple’a było stworzenie systemu płatniczego, który byłby wykorzystywany przez banki w celu ułatwienia transferów środków zarówno na rynku krajowym i międzynarodowym. Na przestrzeni lat projekt zdobył zaufanie wielu renomowanych instytucji finansowych, takich jak Banco Santander (SAN), JP Morgan (JPM), HSBC Holdings (HSBA), Mizuho Financial Group (8411), Sumitomo Mitsui Financial Group (8316) oraz globalnego giganta w dziedzinie transferów pieniężnych -MoneyGram.

W sierpniu 2020 roku ogłoszono, że największy bank w Indiach, HDFC Bank Limited (HDB), dołącza do RippleNet. Trzy miesiące później, po latach spekulacji i plotek, Ripple potwierdził swoją współpracę z drugim co do wielkości bankiem w USA –  Bank of America (BAC), który również stał się jednym z klientów RippleNet.

Wspominając o tym przyjęciu, zaledwie kilka dni temu Oficjalne Forum Instytucji Walutowych i Finansowych (OMFIF) opublikowało raport, w którym postrzega technologię łańcuchów blokowych jako rozwiązanie dla wielu branż. W samym kontekście systemu bankowego OMFIF uważa, że technologia DLT, na której działa XRP, może rozwiązać pięć kluczowych kwestii, a mianowicie “bezpieczeństwo, szybkość, przejrzystość, identyfikowalność, zarządzanie kosztami i ryzykiem”, dodając że “Ripple stara się ustawiać jako alternatywa dla SWIFT”.

W sprawozdaniu zauważono, że banki mogą zastąpić przelewy SWIFT transakcjami XRP, dzięki czemu będą one bardziej efektywne: “Bank musi jedynie utrzymywać konta ze swoją krajową walutą i jeden rachunek XRP. Proces ten minimalizuje liczbę pośredników i ich marżę na spreadach”.

We wrześniu ukazał się raport firmy Reuters, w którym zauważono, że Komisja Europejska jest gotowa do pracy nad nowymi ramami, które mogłyby zachęcać do przejścia do cyfrowego pieniądza. W raporcie tym stwierdzono, że: “Do 2024 r. UE powinna wprowadzić kompleksowe ramy umożliwiające upowszechnienie technologii rozproszonych rejestrów (DLT) i krypto aktywów w sektorze finansowym. Powinna również zadbać o ochronę przed ryzykiem związanym z tymi technologiami”.

Jeśli UE zaproponuje nowe ramy prawne i więcej instytucji finansowych zdecyduje się na współpracę z technologią podobną do tej oferowaną przez Ripple’a, przyszłość XRP będzie malować się jedynie w jasnych barwach.

Zupełnie nowa usługa?

6 listopada rynek zaskoczyła wiadomość: Ripple Labs złożył wniosek o rejestrację znaku towarowego dla nowego produktu o nazwie PayString.

“Rejestracja znaku towarowego PayString ma na celu objęcie nowej kategorii elektronicznych usług finansowych, a mianowicie usług pieniężnych w zakresie przyjmowania i wypłacania przekazów pieniężnych i upominków pieniężnych w walutach fiat i walutach wirtualnych za pośrednictwem sieci komputerowej oraz wymiany walut fiat i walut wirtualnych za pośrednictwem sieci komputerowej”.

Co więcej, na początku tego roku Ripple ogłosił, że zamierza rozszerzyć działalność na działalność kredytową. Spółka ujawniła na swoim blogu  szczegóły nowej linii kredytowej dostępnej dla klientów korzystających z usługi On-Demand Liquidity (ODL) w sieci RippleNet.

Czy nastąpi w końcu długo oczekiwany IPO?

W listopadowym odcinku podcastu “The Scoop” Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple’a, powiedział, że z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, nie została upubliczniona żadna firma związana z kryptowalutami. Dodał jednak, że Ripple nadal niecierpliwie czeka na IPO, ale trudno określić konkretną datę.

W jaki więc sposób najnowsze osiągnięcia i plany na przyszłość projektu wpłyną na cenę XRP w 2021 roku? Sprawdźmy, jak wygląda prognoza Ripple’a według ekspertów rynkowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | co to znaczy blik | gpw jsw | kurs nasdaq | cena akcji biomed | eurusd |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here