Naga MarketsPrognoza ceny Litecoin na 2021: pozytywne tło napędza zmianę trenduLitecoin z trudem próbuje odzyskać utraconą wartość sprzed lutowo-marcowej wyprzedaży, która doprowadziła zasadniczo wszystkie aktywa finansowe do najniższych poziomów od lat, a to dlatego, iż inwestorzy gromadzili gotówkę w obliczu niepewności związanej z sytuacją związaną z wirusem.

  • Waluty kryptograficzne nie wyłamały się z tej tendencji – mimo powtarzanego frazesu, jakoby te aktywa powinny zachowywać się niezależnie od tradycyjnych inwestycji, takich jak akcje i obligacje
  • To jednak właśnie Litecoin znalazł się wśród instrumentów, które straciły najwięcej – tracąc w ciągu kilku tygodni około 75% swojej wartości.
  • Teraz zdaniem analityków Capital.com, LTC stoi przed szansą odrobienia strat na przestrzeni 2021 r.

Jednak boom wśród traderów detalicznych, obserwowany podczas lockdownu, przyczynił się do wzrostu cen kryptowalut, z racji na fakt, że inwestorzy znaleźli w krypto potencjalną alternatywę dla walut “fiat” w obliczu ogromnych zastrzyków płynności z banków centralnych na całym świecie, które mogłyby doprowadzić do załamania się długoletnich tzw. bezpiecznych przystani, takich jak dolar amerykański czy frank szwajcarski.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co więcej, potencjalny wzrost stóp inflacji w ciągu kilku najbliższych miesięcy lub lat w wyniku druku pieniędzy, otwiera również drogę dalszego wzrostu cen walut kryptograficznych – inwestorzy wierzą, że cyfrowe aktywa uchronią ich majątek przed utratą siły nabywczej.

Należy mieć na uwadze, że optymistyczna prognoza Litecoin, która opiera się na efektywnym osłabieniu walut fiat, wciąż jest mało wiarygodna, ponieważ cena kryptowaluty nie zdążyła jeszcze pokonać ostatniego, przedpandemicznego szczytu w wysokości 84 USD.

Dlatego, jeśli zastanawiasz się jaka będzie przyszła cena Litecoin, może pomóc Ci poniższa prognoza cen LTC przy użyciu narzędzi analizy technicznej, która wskazuje potencjalne poziomy, jakie kryptowaluta może osiągnąć w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Prognoza LTC

Cena Litecoin spadła o około 87 procent z 371 dolarów – szczytu bańki kryptowalutowej z 2017 roku i w ciągu trzech lat, które nastąpiły po wyprzedaży, nawet nie zbliżyła się do tych poziomów.

W kolejnych latach wyniki kryptowaluty były coraz gorsze – LTC notuje coraz niższe lokalne szczyty, co oznacza, że obowiązuje trend spadkowy, przynajmniej w perspektywie długoterminowej.

Jest to być może najbardziej niepokojąca zmienna, którą należy wziąć pod uwagę przy prognozowaniu Litecoin, z uwagi na fakt, że niedźwiedzia presja cały czas ma wyraźny wpływ na notowania cen.

Jednocześnie zaznaczona na wykresie formacja ma również drugie oblicze – dolne ograniczenie to rosnąca linia trendu, która stanowi silne wsparcie dla kupujących.

W rezultacie w ramach formacji trójkąta symetrycznego może nastąpić zarówno ruch górę jak i w dół. Jednak wydaje się, że więcej przesłanek wskazuje na wybicie górą, przede wszystkim z racji na obecne pozytywne tło dla kryptowalut – zadłużenie, boom wśród inwestorów indywidualnych, wykorzystanie kryptowaluty jako metody płatności, adopcja technologii łańcucha blokowego.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

Prognoza ceny Litecoin na 2021 rok

Opracowanie długoterminowej prognozy LTC na 2021 rok wymaga analizy uwzględniającej jej długoterminowy trend, który w tym przypadku wydaje się tworzyć trójkąt symetryczny podobny do tego, który jest widoczny w perspektywie krótkoterminowej.

Biorąc pod uwagę silną konsolidację, jaka miała miejsce w ostatnim czasie i uwzględniając pozytywne tło, o którym pisaliśmy powyżej, bardziej prawdopodobne wydaje się wyłamanie górnego ograniczenia przez Litcoin w ciągu kilku najbliższych tygodni lub miesięcy, z pierwszym celem na poziomie 86 dolarów – przedpandemicznym szczycie LTC.

Poziom ten odpowiada przedstawionemu na wykresie poziomowi Fibonacciego 0,382, które został wyznaczony w oparciu o wysokość trójkąta.

Pozostaje pytanie, czy jest to właściwy wskaźnik dla Litecoin? Niestety tego nikt nie wie.

Aby wywołać taki ruch, konieczny wydaje się odpowiedni katalizator fundamentalny, a obecnie ciężko znaleźć odpowiedni powód, który mógłby wypchnąć cenę na te poziomy. Przypuszczenie, że waluty fiat zostaną w pewnym stopniu zastąpione przez kryptowaluty nie ma odzwierciedlenia w obecnej rzeczywistości, żeby rynek realnie je wycenił.

Jest jednak istotna zmiana na rynkach, która może znacząco wesprzeć ceny. Mamy na myśli wprowadzenie walut kryptograficznych na tradycyjne giełdy i zatwierdzenie walut cyfrowych jako regulowanej klasy aktywów finansowych przez najważniejsze jurysdykcje, takie jak Stany Zjednoczone.

To może wyraźnie zwiększyć wolumeny najbardziej popularnych aktywów kryptograficznych, takich jak Bitcoin, Litecoin i Ethereum, które z kolei mogą zapewnić wystarczająco silny impuls do wzrostu do kolejnych, wyższych poziomów wyznaczonych przez zniesienia Fibonaciego.

Pełna treść artykułu dostępna jest na blogu Capital.com. Znajdziesz ją w tym miejscu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here