Naga MarketsPrognoza ceny Bitcoina na 2021 rok: będzie rosnąć, ale jak bardzo?Zbliżamy się do końca roku, więc naturalnie coraz częściej pada pytanie o losy Bitcoina w najbliższych 12 miesiącach. Szukając informacji w sieci, na pewno spotkasz się z tytułami artykułów, że Bitcoin, który jest na dobrej drodze na nowe szczyty, wzniesie się na abstrakcyjne poziomy cenowe. Co ciekawe, pod takimi śmiałymi tezami podpisuje się coraz więcej znanych analityków.

Prognoza cen Bitcoin na 2021 rok

Bazując na modelu Stock-to-Flow (S&F), prognozy dotyczące ceny Bitcoina celują w 100 000 USD, a w przypadku stratega Bloomberga Mike’a McGlone’a zakładają wzrost nawet do 170 000 USD. Cel wyznaczony przez Toma Fitzpatricka, analityka Citibank, który nazwał Bitcoin “złotem XXI wieku” to aż 318 000 USD!

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy jest to możliwe? Aby się o tym przekonać, przeprowadźmy analizę tego co dzieję się z ceną cen Bitcoina. Weźmiemy pod uwagę główne czynniki wpływające na ceny BTC i spróbujemy zbudować prognozę Bitcoina na 2021, która może pomóc Ci zdecydować, jaki kierunek ruchu ceny BTC jest według Ciebie bardziej prawdopodobny.

Presja sprzedaży spada

Kiedy właściciele Bitcoinów chcą sprzedać BTC, zazwyczaj muszą najpierw dokonać wpłaty na giełdę. Kiedy giełda Bitcoinów rejestruje spadek ilości rejestracji, zwykle oznacza to, że na rynku jest mała presja po stronie sprzedaży.

Powołując się na Glassnode, od początku roku saldo Bitcoinów na giełdach spadło o 18 procent, co wskazuje, że płynność na Bitcoinie spada.

Rosnący popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych

Według szefa inwestycji największego funduszu na świecie BlackRock – Ricka Riedera, Bitcoin “jest tu, by zostać”. W wywiadzie dla CNBC, Rieder podkreślił, że pokolenie Milenialsów jest otwarte na kryptowaluty i preferuje płatności cyfrowe, co służy jako dobry powód do adopcji Bitcoin.

JP Morgan podziela pogląd Reidera, że Bitcoin może potencjalnie “w dużym stopniu zastąpić złoto”. Zgodnie z komentarzem JPMorgan z października 2020 roku, Bitcoin jest gotowy na “znaczący” wzrost, ponieważ konkuruje ze złotem jako alternatywną walutą: “Nawet skromne wyparcie złota jako ‘alternatywnej’ waluty w dłuższej perspektywie oznaczałoby podwojenie lub potrojenie wartości Bitcoina”.

Capitalcom

Wsparcie ze strony Milenialsów może przyspieszyć dalszą adopcję Bitcoina i wzmocnić jego status zarówno jako środka płatniczego, jak i „magazynu bogactwa”.

Analizując trendy wśród podmiotów instytucjonalnych, dyrektor generalny Galaxy Digital i miliarder-inwestor Mike Novogratz uważa, że boom na Bitcoina w 2020 roku jest napędzany przez zakupy instytucjonalne i inwestorów chcących zabezpieczyć się przed spadkiem wartości tradycyjnych walut.

PayPal, Square and Fidelity Investment otwierają się na Bitcoina
W październiku 2020 roku, międzynarodowy pośrednik płatności PayPal umożliwił swoim klientom sprzedaż oraz kupno kryptowalut, w tym Bitcoina bezpośrednio z ich rachunków. Według Bloomberga, 26 milionów sklepów z sieci PayPal akceptuje płatność w kryptowalutach.

Square – firma obsługująca płatności, podjęła decyzję o zatrzymaniu części gotówki właśnie w Bitcoinie. Firma kupiła 4709 Bitcoinów, które kosztowały około 50 milionów dolarów. Pieniądze te stanowią prawie jeden procent wszystkich aktywów Square na koniec drugiego kwartału 2020 roku.

Na początku tego roku jeden z największych na świecie podmiotów zarządzających aktywami – Fidelity Investments z łączną wartością aktywów wynoszącą 3,3 bln USD – wprowadził na rynek swój pierwszy fundusz inwestycyjny oparty o Bitcoin.

Pełna treść artykułu dostępna jest na stronie Capital.com.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here