Naga MarketsKryptowaluty odrabiają straty. Najnowsza prognoza ceny bitcoina, ethereum oraz rippleCena bitcoina odnotowała w tym miesiącu dwie znaczne korekty: pierwsza miała miejsce 7 września, a druga od 19 do 21 września. Korekty te zepchnęły wiodącą kryptowalutę do krytycznego poziomu wsparcia. Podczas gdy impulsowy ruch wzrostowy dał BTC zielone światło, nie wiadomo, jak długo ten optymizm się utrzyma.

Cena bitcoina zaczyna odbijać

Cena bitcoina zamknęła się powyżej 79% poziomu zniesienia Fibonacciego – miało to miejsce 21 września na poziomie 40 727 dolarów. Trend wzrostowy na bitcoinie jest nadal podtrzymywany, a cena BTC odnotowały 9-procentowy wzrost. Test 50-procentowego poziomu Fibonacciego na poziomie 45 210 dolarów jest prawdopodobny, jeśli presja strony popytowej zostanie utrzymana. W tym miejscu byki mogą mieć problemy z powodu konsolidacji obserwowanej w drugim tygodniu września.

W przypadku udanego przebicia poziomu 46 856 dolarów, kryptowaluta może odmienić ten stan rzeczy. Idąc krok dalej, zamknięcie powyżej 49 436 dolarów sprawi, że BTC ustanowi wyższe maksimum i zaznaczy potencjalny początek nowego wzrostowego trendu.

Jednakże, nie jest jeszcze jasne, czy wiodąca kryptowaluta zdoła osiągnąć ten poziom. Warto pamiętać, że 7 i 18 września ustanowiła ona dwa niższe szczyty, więc zdecydowany wzrostowy trend może jeszcze chwilę poczekać. 

Z drugiej strony, jeśli cena bitcoina nie zdoła ustanowić kolejnego szczytu powyżej poziomu 46 856 dolarów, wówczas może to wywołać cofnięcie i spaść nawet do poziomu 37 481, który jest lokalnym dołkiem utworzonym 4 sierpnia.

Bitcoin na wykresie dziennym. BTC/USD
Bitcoin na wykresie dziennym. BTC/USD

Cena ethereum musi pokonać dwie kluczowe bariery 

Ethereum zachowywało się podobnie do bitcoina. Podczas gdy BTC spadł do poziomu 40 000 dolarów, ETH spadło poniżej 3000 dolarów, czyli kluczowego psychologicznego poziomu i utworzyła lokalny dołek na poziomie 2650 dolarów. Zaraz po tym zdołała wspiąć się ponad tę barierę i wykazuje chęć do dalszego wzrostu.

Co więcej, ETH musi przełamać opór na poziomie 3202 dolarów, by mieć szansę na ponowne dotarcie do poziomu 3619 dolarów. 

invest

Jeśli kupujący będą w stanie zmusić cenę ethereum do zdecydowanego zamknięcia powyżej 3619 dolarów, będzie to oznaczało początek nowego rajdu. W tej sytuacji ETH może wspiąć się nawet do poziomu 4180 dolarów.

Podczas gdy ten scenariusz brzmi optymistycznie, jest on uzależniony od założenia, że cena BTC również będzie podążała wyżej lub co najmniej trwała w konsolidacji. Jeżeli jednak bitcoin wykona zwrot w tył, wówczas może strącić ethereum poniżej 2889 dolarów. 

Taka sytuacja może unieważnić byczy scenariusz i wywołać potencjalne załamanie strefy popytowej w zakresie 2442-2605 dolarów.

Notowania etheru, ETH/USD
Notowania etheru, ETH/USD

Cena XRP może napotkać wiele przeszkód na swojej drodze

Cena tokenu sieci Ripple w dalszym ciągu zmaga się z problemami, próbując zmienić strefę podaży 0,964-1,01 dolarów w strefę popytową, podczas gdy bitcoin i ethereum w tym samym czasie systematycznie rosną.

Potencjalny skok popytu, który zamknie cenę XRP powyżej 1,01 dolara będzie zatem wskazywał na odrodzenie się kupujących.

W tym przypadku inwestorzy mogę spodziewać się ponownego testu oporu 1,09 dolara. Jeśli bycze momentum będzie nadal kontynuowane, wówczas cyfrowe aktywo może przedłużyć swój rajd w kierunku poziomu 1,26 dolara. Ruch ten oznaczałby 25-procentowy wzrost z poziomu 1,01 dolara.

Co ciekawe, cena XRP może nawet dotrzeć do Fair Value Gap (FVG), czyli strefy braku równowagi, w zakresie od 1,30 do 1,60 dolara, w przypadku gdy ogólna struktura rynku pozostanie neutralna.

Jakkolwiek prosto to brzmi, byczy aspekt wyjaśniony powyżej zależy od struktury rynku bitcoina i założenia, że nie załamie się on tak jak 7 września. Jeśli jednak BTC się wyprzeda, cena XRP może spaść poniżej 0,964 dolara i skierować się w stronę poziomu wsparcia 0,841 dolara.

Przełamanie tej bariery unieważni byczy scenariusz i wywoła dalsze zejście.

Notowania tokenu sieci Ripple, XRP/USD
Notowania tokenu sieci Ripple, XRP/USD

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara nbp | enea giełda | biomed notowania | kurs kuny | bitcoin prognozy 2020 | funt notowania | ten square games akcje wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here